Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 24 лютого
+9
$   38.35
  41.56

31 січ. 2024 15:53

Останнє оновлення  
31 січ. 2024 15:53
Культура
0

1001

0

Українську оперу номінували на Премію Королівського філармонічного товариства

Українську оперу номінували на Премію Королівського філармонічного товариства

Премію присуджують із 1989 року за живе виконання класичної музики у Сполученому Королівстві.


Оперу українських композиторів Романа Григоріва та Іллі Разумейка «Чорнобильдорф» номінували на Премію Королівського філармонічного товариства Великої Британії.

Про це повідомили в «Українському інституті».

Прем'єрний показ опери у Великій Британії відбувся у межах Сезону культури «Велика Британія / Україна», під час фестивалю сучасної музики в Гаддерсфілді (Huddersfield Contemporary Music Festival), де вона стала подією-відкриттям.

Виставу високо оцінили критики, і це принесло їй номінацію у категорії «Опера та музичний театр».

Королівське філармонічне товариство Великої Британії було засноване у 1813 році і є одним із найстаріших музичних товариств у світі. Премію присуджують від 1989 року за живе виконання класичної музики.

Українську оперу номінували на Премію Королівського філармонічного товаристваУкраїнську оперу номінували на Премію Королівського філармонічного товариства - фото 2Українську оперу номінували на Премію Королівського філармонічного товариства - фото 3Українську оперу номінували на Премію Королівського філармонічного товариства - фото 4

Про «Чорнобильдорф»

У 2020 році композитори Роман Григорів та Ілля Разумейко розповіли, що працюють над новим проектом – археологічною оперою «Чорнобильдорф». За їхніми словами, на її створення надихнули історії Цвентендорфської та Чорнобильської атомних станцій.

Тоді анонсували, що «Чорнобильдорф» розповість про нащадків людства, що пережили серію техногенних та кліматичних катастроф і зараз будують постапокаліптичне поселення на руїнах атомної станції.

23 січ. 2024 16:40

Останнє оновлення  
23 січ. 2024 16:40
Культура
0

979

0
Український фільм претендує на «Оскар». Список номінантів на премію

Повний список номінантів на Оскар-2024


Академія кінематографічних мистецтв і наук оголосила кандидатів на перемогу у престижній церемонії нагородження «Оскар-2024». На нагороди також претендує українська стрічка Мстислава Чернова «20 днів в Маріуполі».

Найкращий фільм

  • «Оппенгеймер» (режисер Крістофер Нолан);
  • «Барбі» (Ґрета Ґервіґ);
  • «Анатомія падіння» (Жюстін Тріє);
  • «Вбивці квіткової повні» (Мартін Скорсезе);
  • «Бідолашні створіння» (Йорґос Лантімос);
  • «Маестро» (Бредлі Купер);
  • «Минулі життя» (Селін Сон);
  • «Зона інтересу» (Джонатан Ґлейзер);
  • «Залишені» (Александер Пейн);
  • «Американський фікшн» (Корд Джефферсон).

Найкращий режисер

  • Крістофер Нолан («Оппенгеймер»);
  • Йорґос Лантімос («Бідолашні створіння»);
  • Мартін Скорсезе («Вбивці квіткової повні»);
  • Жюстін Тріє («Анатомія падіння»);
  • Джонатан Ґлейзер («Зона інтересу»).

Найкращий актор першого плану

  • Бредлі Купер («Маестро»);
  • Кілліан Мерфі («Оппенгеймер»);
  • Пол Джаматті («Залишені»);
  • Колман Домінго («Растін»);
  • Джеффрі Райт («Американський фікшн»).

Найкраща акторка першого плану

  • Емма Стоун («Бідолашні створіння»);
  • Сандра Гюллер («Анатомія падіння»);
  • Кері Малліґан («Маестро»);
  • Лілі Ґладстоун («Вбивці квіткової повні»);
  • Аннет Бенінг («Наяд»).

Найкращий актор другого плану

  • Раян Гослінг («Барбі»);
  • Роберт де Ніро («Вбивці квіткової повні»);
  • Роберт Дауні-молодший («Оппенгеймер»);
  • Стерлінг К. Браун («Американський фікшн»);
  • Марк Руффало («Бідолашні створіння»).

Найкраща акторка другого плану

  • Емілі Блант («Оппенгеймер»);
  • Джоді Фостер («Наяд»);
  • Америка Феррера («Барбі»);
  • Давайн Джой Рендольф («Залишені»);
  • Даніелла Брукс («Барва пурпурова»).

Найкращий оригінальний сценарій

  • «Анатомія падіння» (Жюстін Тріє, Артур Харарі);
  • «Залишені» (Девід Гемінґсон);
  •  «Травень, грудень» (Семі Берч, Алекс Механік);
  • «Минулі життя» (Селін Сон);
  • «Маестро» (Бредлі Купер, Джош Сінгер).

Найкращий адаптований сценарій

  • «Американський фікшн» (Корд Джефферсон);
  • «Барбі» (Ґрета Ґервіґ, Ноа Баумбах);
  • «Зона інтересу» (Джонатан Ґлейзер);
  • «Оппенгеймер» (Крістофер Нолан);
  • «Бідолашні створіння» (Тоні Макнамара).

Найкраща операторська робота

  • «Вбивці квіткової повні» (Родріго Прієто);
  • «Маестро» (Метью Лібатік);
  • «Оппенгеймер» (Хойте ван Хойтема);
  • «Бідолашні створіння» (Роббі Раян);
  • «Граф» (Едвард Лекмен).

Найкращий монтаж

  • «Анатомія падіння»;
  • «Залишені»;
  • «Вбивці квіткової повні»;
  • «Оппенгеймер»;
  • «Бідолашні створіння».

Найкращий анімаційний фільм

  • «Хлопчик і чапля» (Хаяо Міядзакі);
  • «Стихії» (Пітер Сон);
  • «Людина-павук: Крізь всесвіт» (Хоакім дос Сантос, Джастін Томпсон, Кемп Паверс);
  • «Мрії Робота» (Пабло Бергер);
  • «Німона» (Нік Бруно, Трой Квон);

Найкращий закордонний фільм

  • «Зона інтересу» (Джонатан Глейзер);
  •  «Снігова спільнота» (Хуан Антоніо Байона);
  • «Ідеальні дні» (Вім Вендерс);
  • «Капітан» (Маттео Гарроне);
  • «Учительська» (Ількер Чатак).

Найкращий документальний фільм

  • «20 днів у Маріуполі» (Мстислав Чернов);
  • «Чотири дочки» (Каутер Бен Ханіа);
  • «Вічна памʼять» (Майте Альберді);
  • «Бобі Вайн: Народний президент» (Крістофер Шарп, Мозес Бвайо);
  • «Убити тигра» (Ніша Пахуджа).

Найкращий саундтрек

  • «Американський фікшн» (Лора Карпман);
  • «Вбивці квіткової повні» (Роббі Робертсон);
  • «Індіана Джонс і Реліквія Долі» (Джон Вільямс);
  • «Бідолашні створіння» (Джерскін Фендрікс);
  • «Оппенгеймер» (Людвіг Ґоранссон).

Найкраща пісня

  • «Барбі» (ImJustKen);
  • «Барбі» (What I Was Made For?);
  • «Вбивці квіткової повні» (Wahzhazhe);
  • «Із вогником» (The Fire Inside);
  • «Американська симфонія» (It Never Went Away).

Найкращі візуальні ефекти

  • «Творець»;
  • «Ґодзілла: Мінус один»;
  • «Місія нездійсненна 7»;
  • «Наполеон»;
  • «Вартові Галактики 3»