22 листоп. 2023 12:54
184
Медики наголошували, що в такої ініціативи безліч плюсів, серед яких збереження українського генофонду
Українські військові зможуть безплатно зберігати репродуктивні клітини у кріобанках.
22 листопада Парламент підтримав в цілому законопроєкт щодо створення державних гарантій щодо збереження можливості біологічного батьківства/материнства для захисників та захисниць України, у випадку отримання ними поранень, які впливають на репродуктивні функції. «За» проголосував 271 народний депутат.
«Поранення позбавляють цих громадян можливостей стати біологічними батьками, що значно обмежує право на батьківство або материнство. Ця проблема особливо актуальна для молодих людей», – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.
Документ на державному рівні гарантує і забезпечує таку можливість стати біологічним батьком чи матір'ю для захисників та захисниць України, які зазнали поранення. Законопроєкт дозволить коштом держави заморожувати та зберігати яйцеклітини та сперматозоїди.
Медики наголошували, що в такої ініціативи безліч плюсів, серед яких збереження українського генофонду. У пояснювальній записці наголошується: законопроєкт не передбачає запровадження державних заходів щодо забезпечення посмертного батьківства/материнства.
На всю країну є 3 державні клініки, які зараз можуть займатися забором та кріозаморозкою біологічного матеріалу. Потужності приватних клінік значно більші. На сьогодні ринкова вартість консервації і зберігання сперми – від 10 тисяч гривень на рік, яйцеклітин – від 40 тисяч.
21 листоп. 2023 16:33
152
Автори постанови вказують, що таке свято є у 80 країнах світу.
Народні депутати зареєстрували проєкт постанови, яким пропонують встановити в Україні Міжнародний чоловічий день і відзначати його щорічно 19 листопада.
Документ з'явився на сайті парламенту 20 листопада. Його ініціювали нардепи Марія Мезенцева, Олександр Мережко, Євгенія Кравчук, Ярослав Юрчишин та інші.
Вони обґрунтовують необхідність ухвалення постанови тим, що встановлення Міжнародного чоловічого дня може бути важливим кроком у підтримці гендерної рівності.
"В Україні, як і в багатьох інших країнах, існують Міжнародний жіночий день і День прав людини. Проте, для забезпечення повноцінної рівності статей, важливо встановити і Міжнародний чоловічий день, що визначається національним законодавством. Воно показує, що суспільство визнає важливість прав і проблем чоловіків, а також їхній внесок у суспільство. Це може стимулювати позитивні зміни в уявленнях про стать і взаємини між статями", – йдеться в постанові.
На думку ініціаторів документа, встановлення Міжнародного чоловічого дня допоможе акцентувати увагу на конкретних питаннях, які стосуються чоловіків, зокрема здоров'ї, психічному благополуччі та батьківстві.
Автори постанови також вказують, що таке свято є у 80 країнах світу. Встановлення Міжнародного чоловічого дня, на їхню думку, "може сприяти співпраці та обміну досвідом з іншими країнами у сферах, що стосуються чоловіків та гендерної рівності".
Документ направлено на розгляд комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики.