10 лют. 2025 15:02
712
Найцікавіші музеї України.
Найкращі музеї України приваблюють археологічними знахідками, незвичайними предметами і цікавими екскурсіями. Сучасні музеї – це не лише про запилені експонати, сьогодні відвідувачам пропонують послухати космос, приміряти обрядовий одяг чи навіть скуштувати сала.
Напевно, найбільше привертають увагу цікаві музеї України. Вони досить тематичні та специфічні. Якщо в Одесі вам розкажуть про те, як виникла контрабанда, то у Харкові – відкриють таємниці сексу.
Знаходиться у селищі Великі Будища Полтавської області. Відвідувачам пропонують не лише дізнатися все про весільну церемонію, але й стати учасниками обряду.
У приміщенні зібрали весільні атрибути різних епох. Інформацію про них подають досить колоритно. До експонатів можна доторкнутися. Це і килими, меблі, одяг, вишивка та чимало іншого побутового начиння, яким користувалися українці у 17-19 столітті.
Знаходиться у Харкові.
Заклад існує ще з 1999-го року. Експозиції розповідають про все, що пов’язано із сексом – з часів до нашої ери до сучасності. Йдеться про інтимну культуру Європи, Індії, Японії, Китаю, Риму, Греції, Америки і, звичайно, України.
Є кімната для занять із сексуальної освіти підлітків. Там можна дізнатися про анатомію статевих чоловічих та жіночих органів, їх фізіологічні особливості. Є певні обмеження для відвідування неповнолітніми.
Зібрані наукові факти про сексуальні збочення.
Щоб відвідати його, потрібно поїхати в Одесу. Там розкриють секрети незаконних перевезень із царських часів до сьогодення. У кількох залах розміщені майже дві сотні конфіскованих товарів.
Серед експонатів – шовк, спеції, чай, парфуми з Франції, іноземні журнали, касети, фломастери та навіть жіночі колготки. Є і сучасні речі, наприклад, протигаз, у якому схований героїн. Сервіс для перевезення наркотиків, автомобільні двері, забиті пачками із сигаретами. А ще – макет, який імітує прокопаний підземний хід біля держкордону з Ужгородом.
Які є музеї в Україні? Досить різноманітні. Подивитися на таку диковинку можна у Києві. Одна з експозицій вміщує найбільшу в Україні колекцію сувенірних горщиків, туалетів та мініунітазів. Через що має сертифікат Книги рекордів Гіннеса.
У другій залі – оригінальні макети, репліки, картини і мистецькі твори, які розповідають про розвиток побутової культури в усьому світі. Екскурсоводи відповідають на делікатні питання: коли люди вперше збудували туалет, як до цього вони справляли свої природні потреби, чому у середньовіччі туалети називали «гардеробами».
Потрапити до нього можна у Львові. При вході зустрічає велетенське серце, виготовлене із сала. Його визнали найбільшим у світі та занесли до Книги рекордів Гіннеса.
Відвідувачі мають можливість скуштувати 35 видів українського делікатесу. Серед екзотики – сало у шоколаді або роли із сала. На території працює ресторан та сувенірна крамниця.
Музей, який демонструє стиль і міську моду 1890-х — 1920-х років, знаходиться у Києві. Приватна колекція представлена сотнями автентичних чоловічих та жіночих костюмів. Відвідувачі можуть побачити експонати часів Вікторіанської епохи: старовинні тростини, взуття, біноклі, біжутерію та чимало іншого.
У колекції – антикварні коралові прикраси, які колись носила «вища знать» і дами «середнього класу».
Історичні музеї України – це справжнє багатство. Вони зберігають посуд і предмети, якими користувалися наші предки. Мають розкішні фонди картин, рукописів та інших творів мистецтва.
У музеї експонують творчий доробок і матеріали, які розповідають про життя Тараса Шевченка. Виставлені оригінали картин митця, а також його особисті речі та архівні матеріали. Відвідувачі можуть побачити рідкісні світлини поета. У фонді зберігаються прижиттєві видання із дарчими підписами.
Це унікальний заклад, в якому зберігається близько 5 600 творів скульптури, живопису, декоративно-прикладного мистецтва, графіки. Вони представляють всі регіональні художні школи України – від тридцятих років минулого століття до сьогодення. Існує постійна експозиція, проте фонди регулярно поповнюються.
Понад 15 тисяч мистецьких експонатів зберігаються у стінах музею. Майже 3 тисячі з них становлять етнографічні зразки тканин: рушників, сорочок, верхнього одягу, килимів, вишиванок. Відвідувачі можуть побачити близько 700 керамічних предметів: посуд, іграшки, кахлі. Зберігається унікальна колекція писанок, різьблених дерев’яних речей, виробів із металу та скла. У колекції музичних інструментів представлені цимбали, бандури, коза, трембіти, флояра.
Визначною є колекція народних картин та ікон народного письма. У музеї зберігається чимало фотографій Івана Гончара.
Експозиції відкривають відвідувачам зразки старовинної зброї із понад 30 держав світу. Все розкладено хронологічно із дотриманням тематичності. Таким чином можна побачити, як еволюціонували різні типи озброєння.
Найбільше представлена холодна зброя, зокрема шаблі, мечі та булави. Чимало експонатів інкрустовані дорогоцінним камінням та металами.
Музеї України точно не можна уявити без цього особливого місця у Львові, що зберігає неповторну колекцію артефактів, які пов’язані із творчістю та життям Івана Франка. Експозиція представлена у будинку, де раніше мешкав письменник в період із 1902 по 1915 року.
Один із найбагатший музеїв України. У його фондах – більше 800 експонатів, котрі представляють як найдавніші часи, так і сучасність. Це унікальне місце зберігання археологічних й нумізматичних колекцій, етнографічних збірок, зброї, пам’яток декоративно-ужиткового мистецтва, рукописів, стародруків, живопису та графіки, реліквій українського національно-визвольного руху ХХ століття.
Скарбниця Національного музею історії України, яка є філією закладу, відкриває для відвідувачів особливі експонати із коштовного каменю та дорогоцінних металів.
Це дуже важливий осередок, який допомагає вивчати літературну спадщину нашої держави. В експозиції – понад 85 тисяч експонатів. Зокрема видання ХVІІ–ХVIII століття. Прижиттєві творіння, які належить Івану Котляревському, Тарасу Шевченку, Пантелеймону Кулішу, Миколі Костомарову, Івану Франку, Михайлу Драгоманову, Лесі Українці, Михайлу Старицькому, Павлу Тичині, Максиму Рильському, Василю Симоненку. Можна також побачити особисті речі Панаса Мирного, Івана Нечуя-Левицького, Марка Вовчка, Івана Багряного тощо.
Досить незвичний заклад заходиться у Коломиї. Приміщення має форму 13-метрового яйця та є візитівкою самого міста.
Експозиція зберігає більше 12 тисяч предметів декоративно-прикладного виду народної творчості. Окрім українських писанок є писанки зі Словаччини, Єгипту, Алжиру, Румунії, Білорусі, Франції, Індії, Чехії та Польщі.
Це місце, де відвідувачі можуть дізнатися про історію космічних досліджень та досягнень українських і світових астронавтів. Названий на честь українського науковця та інженера-ракетобудівника Сергія Павловича Корольова.
У залах розміщені макети космічних кораблів, зразки ракет, супутників і навіть ґрунт з інших планет.
Можна послухати звуки космосу, одягнувши навушники.
Вважається найстарішим археологічним музеєм в Україні. Відкрив його Іван Бларамберг, котрий досліджував пам’ятки Криму і Південної України.
Фонди представлені 170 тисячами археологічних джерел давньої історії Півдня України. Вони розповідають про періоди від кам'яної доби до середньовіччя. Йдеться також про унікальні 55 тисяч монет, що формують єдину в Україні колекцію пам'яток Стародавнього Єгипту.
У вестибюлі будинку розміщені зразки античної скульптури, які зберігають видатні музеї України.
Експонати відтворюють культуру скіфських племен. «Золота комора» музею експонує справжні речі з дорогоцінних металів, найдавніші з них мають вік до початку другого тисячоліття до н. е.
Його називають одним із найважливіших музеїв України, у якому представлені зразки мистецтва Азії, Європи і Давнього світу. Основою колекції стали речі, зібрані благодійниками Богданом і Варварою Ханенками.
У стінах закладу зосереджено понад 25 тисяч експонатів. Серед них — оригінальні живописні твори Рубенса, Белліні, Сурбарана, Давіда й Буше. Також тут можна побачити скульптуру і прикладне мистецтво Європи, красне й ужиткове мистецтво Ірану, Тибету, Китаю та Японії, невеликі зібрання мистецтва давнього Єгипту, Давньої Греції та Риму.
Читайте також: Відомі печери України: таємниці підземного світу із казковими кристалами.