Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 24 листопада
--1
$   41.32
  42.99

Українська православна церква розповіла про своє ставлення до Геловіну та «маскараду мертвих»

31 жовт. 2023 09:48

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Суспільство
0

395

0
Українська православна церква розповіла про своє ставлення до Геловіну та «маскараду мертвих»

Церква не заперечує існування Геловіна, проте рекомендує під час війни утриматися від кривавих костюмів, що можуть налякати


Screenshot_1

Православна церква України розповіла про своє ставлення до Геловіну. Його називають явищем сучасної маскультури, але не святом.

«Водночас немає сенсу й заперечувати його існування або ще більше розділяти суспільство на тих, хто хоче бавитись у «маскарад мертвих» і тих, хто цього не сприймає. Врешті-решт Бог наділив людину даром свободи вибору, тож кожен вільний обирати - і, звісно, нести власну відповідальність за свій вибір: чи є місце Геловіну у вашому житті, чи зробить він вас кращими, чи додасть доброго й корисного, чи допоможе ближнім – адже саме з цих позицій ми, як православні християни, повинні виходити, роблячи той чи інший вибір у цьому житті», - зазначають на сторінці автокефальної церкви України у фейсбуці.

Священники акцентують, що Геловін точно не має ніякого відношення до православ’я:

«Halloween – All Hallows eve – Вечір усіх святих є початком святкування Дня всіх святих, який святкується Римо-католицькою Церквою 1 листопада. Православна ж Церква відзначає свято Всіх святих влітку, в першу неділю після дня Святої Трійці (П’ятидесятниці), чим підкреслює зв’язок святості з дією Духа Святого».

У ПЦУ припускають, що геловінські костюми, образи мертвих істот, плями крові, черепи і скелети можуть травмувати дітей та дорослих, які на власні очі бачили жахи війни.

«Запитайте себе: як на це відреагує поранений захисник чи захисниця, які втратили кінцівки на фронті і зараз борються за життя в шпиталі? Або як це сприймуть їхні рідні? Як «геловінські костюми» вплинуть на мешканців Бучі, Ірпеня та інших багатьох міст України?.. Як відреагують на геловінські макіяжі і страшні костюми діти, які вже кілька років живуть зовсім не в уявному «геловінському пеклі» і не можуть нормально спати ночами?.. Подумайте про ближніх спочатку, про горе, страх і смерть, яких зараз поруч – більше ніж достатньо», - пояснюють у Православній церкві.

Та додають: «Завжди можна зробити вибір, і замість темряви – прагнути світла. Бо зараз ми, українці, саме зі злом – воюємо. Не варто асоціювати себе з силами зла, навіть жартома. Завжди, а особливо в час війни, нам дуже потрібні світло та добро!»