Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 04 липня
+27
$   41.72
  49.18

Україна ще може перемогти у війні. Аналітики сказали, що для цього потрібно

1 лип. 2025 11:48

Суспільство
0

188

0
Україна ще може перемогти у війні. Аналітики сказали, що для цього потрібно

Виконання яких умов допоможе Україні отримати перемогу у війні з РФ.


Фото зі сторінки президента України у ФБ

Україна досі зберігає можливість отримати перемогу у війні, однак для цього потрібно змінити стратегію, а також отримати реальну допомогу від Європи і США. Одним із ключових компонентів може бути використання близько $300 мільярдів заморожених активів РФ, які наразі перебувають під контролем західних країн.

Про це пише Foreign Affairs.

«Україна все ще може перемогти. Вона бореться розумно і здатна переламати хід битви за допомогою досконаліших безпілотників, систем ППО, ракет великої дальності та боєприпасів. Змінивши стратегію, Україна може виграти війну найближчим часом — якщо і Європа, і Сполучені Штати вирішать надати їй необхідну допомогу», – зазначають аналітики видання.

Фахівці пишуть, що в онові нової стратегії має бути розумне ведення війни. Збільшення кількості безпілотників, систем ППО, далекобійних ракет і боєприпасів шляхом отримання інвестицій. Саме це може переламати ситуацію на фронті, якщо Захід передасть не лише необхідне обладнання, але й використовуватиме заморожені російські активи.

Близько 300 мільярдів доларів заморожених активів РФ могли б бути використані на такі напрямки:

  • Промислове виробництво безпілотників в Україні: розвиток датчиків, контрзаходів проти РЕБ, масштабування інновацій.
  • Закупівля далекобійного озброєння в Європі: ракети, артилерія, створення виробничих ліній для зміцнення оборони України та НАТО.
  • Фінансування озброєнь зі США: системи ППО, високоточна далекобійна зброя, які критично важливі, але майже відсутні в Європі.
  • Захист критичної інфраструктури й енергосектору: відновлення розподільних пристроїв, підстанцій та підтримка гуманітарної сфери.

Однак поки що адміністрація Трампа не виявила готовності використовувати ці ресурси, навіть попри санкційний мандат, затверджений Конгресом. Це створює бар’єр для масштабного фінансування оборони України на критичному етапі війни.