Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 16 липня
+31
$   41.26
  44.98

24 лют. 2024 11:27

Останнє оновлення  
24 лют. 2024 11:27
Політика
0

343

0

Україна розробила «план взаємопорозуміння» для деблокади кордону з Польщею

Україна розробила «план взаємопорозуміння» для деблокади кордону з Польщею

Він складається з п’яти пунктів.


Уряд України підготував та запропонував польській стороні «план взаємопорозуміння», який спрямований на деблокаду кордону між країнами. Він складається з п’яти пунктів.

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль у Telegram.

Перший крок. Україна погоджується на обмеження, які запропонувала Єврокомісія щодо нашого аграрного експорту.

«Мова йде, зокрема, про обмеження на м’ясо птиці, яйця, цукор. Україна погоджується з пропозицією експортувати до ЄС ці товари без квот та мит в об’ємах не більше, ніж були в середньому у 2022 та 2023 роках. Якщо експортуватиме більше, то повертаються обмеження», – написав Шмигаль.

Другий крок.Україна направляє звернення до Єврокомісії із пропозицією провести невідкладний скринінг кластерів, до яких входить аграрна політика та транспорт.

За словами прем'єра, це потрібно для того, щоб «раз і назавжди зняти маніпуляції щодо якості нашої аграрної продукції».

Уряд також пропонує польській стороні прийняти спільне звернення до Єврокомісії із закликом зупинити російський аграрний експорт до ЄС, оскільки росія минулого року змогла наростити обсяги поставок агропродукції та продуктів харчування в Європу до 5,1 млн тонн (у 2022 році цей показник становив 4,9 млн тонн ).

Крім того, Кабмін має намір створити тристоронній штаб – Україна, Польща, Європейська комісія – під співголовуванням аграрних міністрів України, Польщі та представника Єврокомісії. До роботи пропонується залучити українські та польські аграрні асоціації.

П'ятий крок пов'язаний із пропуском через кордон критично важливих для України товарів. Уряд вважає, що підхід має бути поширений на пальне.

«Одночасно ми розраховуємо, що спільний Тристоронній штаб знайде рішення щодо безперешкодного пропуску інших груп товарів. Адже сьогодні на кордоні з обох сторін стоять понад 9 тисяч вантажівок. Тристоронній штаб має працювати цілодобово, і питання блокування кордону має бути вирішено значно раніше, ніж 28 березня – дати, коли мало б відбутись спільне засідання урядів України та Польщі», – наголосив Шмигаль.

Прем'єр додав, що іншому випадку Україна залишає за собою право застосовувати дзеркальні заходи щодо пунктів пропуску.

Нагадаємо, поляки розпочали жорстку блокаду на українському кордоні. Нещодавно на коліях станції Медика протестувальники висипали близько 4 тонн зерна з двох вагонів зерновозів, які очікували перевантаження на вузьку колію. Ця агропродукція йшла транзитом до Німеччини.

Зеленський розкрив зміст конфлікту з Польщею.