Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 24 лютого
+8
$   38.35
  41.56

6 лют. 2024 09:54

Останнє оновлення  
6 лют. 2024 09:54
Суспільство
0

207

0

Україна просить у Канади тисячі ракет, які мають знищити на військовій базі

Україна просить у Канади тисячі ракет, які мають знищити на військовій базі

Ракети планують знищити через їх застарілість.


Україна попросила Канаду передати тисячі списаних ракет CRV7, які мають знищити на військовій базі у Саскачевані. Про це очільник ГУР Кирило Буданов повідомив у інтервʼю Global News.

Головний розвідник переконаний, що це мало би подвійну вигоду: Україна відбивала б російські атаки, а канадці не витрачали б податки на знищення боєприпасів.

«Ми сподіваємося, що це буде виграшна ситуація», — заявив він.

Наразі понад 83 тисячі наземних ударних ракет CRV7 зберігаються на складі боєприпасів канадських Збройних сил у Дандурні, на південь від Саскатуну. Канаді вони більше не потрібні, і вона вибрала приватного підрядника для їх знищення.

Водночас, вони необхідні Україні, оскільки постачання боєприпасів Силам оборони зменшується.

За словами Буданова, ракети підходять для використання у наземних пускових установках, а також в ударних вертольотах. Вони можуть уражати танки й артилерію.

Наразі Україна очікує рішення Канади.

Канадські офіційні особи заявили, що розглядають запит, але попереджають, що CRV7 вже десятиліття лежать на складі, що зробило їх не зовсім безпечними для використання та транспортування.

Втім, Україна заявила, що через скрутне становище готова взяти на себе ризики, оскільки вже навчилась працювати зі старими боєприпасами, такими як CRV7.

Ймовірно, близько 8 тисяч канадських ракет зберігаються в первозданному стані, а деякі все ще оснащені боєголовками. Ті ракети, які більше не функціонують, будуть позбавлені своїх частин для використання в українській програмі безпілотників.

Хоча Канада використовувала CRV7 на таких літаках, як CF18, Буданов сказав, що Україна має наземні пускові установки, здатні ними стріляти. Таким чином ракети планують використовувати як еквівалент польової артилерії.