Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
чт, 25 червня
+22
$   44.87
  50.88

25 черв. 2026 11:52

Політика
0

27

0

Україна отримає понад 375 млн євро на відновлення енергетики, – Шмигаль

Нові фінансові внески анонсували одразу кілька країн


Фото зі сторінки Дениса Шмигаля

Міжнародні партнери оголосили про новий пакет підтримкиукраїнського енергетичного сектору. За підсумками «енергетичного Рамштайну» Україна отримає щонайменше 375 мільйонів євро на відновлення пошкодженої інфраструктури та поповнення Фонду підтримки енергетики.

Про це повідомив міністр енергетики Денис Шмигаль за результатами засідання, яке відбулося в польському Ґданську в межах Конференції з питань відновлення України (URC).

Нові фінансові внески анонсували одразу кілька країн. Зокрема, Сполучені Штати виділять 175 мільйонів доларів, Швеція 137 мільйонів євро, Норвегія 77 мільйонів євро, Литва 4 мільйони євро, Естонія понад 2,1 мільйона євро, а Ісландія 550 тисяч євро.

За словами Шмигаля, отримані кошти спрямують на відновлення енергетичних об'єктів, захист критичної інфраструктури та забезпечення стабільного електропостачання для українців.

Міністр подякував державам, міжнародним організаціям і партнерам, які продовжують підтримувати Україну в умовах повномасштабної війни, наголосивши, що така допомога зміцнює енергетичну стійкість країни.

Читайте також: Тиша перед бурею експрезидент Польщі про війну в Україні