Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 23 вересня
+27
$   36.57
  38.9

6 верес. 2023 13:28

Останнє оновлення  
6 верес. 2023 13:28
Політика
0

64

0

Україна отримала нового міністра оборони. Що про нього відомо?

Україна отримала нового міністра оборони. Що про нього відомо?

Раніше Умєров обіймав посаду голови Фонду держмайна України.


Рада призначила Рустема Умєрова новим міністром оборони. Голосування відбулося сьогодні, 6 вересня. Кандидатуру підтримали 338 нардепів.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

«Радіо Свобода» розповідає, що 41-річного українського політика Рустема Умєрова називають «вдалим перемовником», першим в історії України кримським татарином та мусульманином, який зможе очолити міністерство оборони України.

Умєров вільно володіє турецькою мовою, і це, зокрема, допомогло у Україні вирішити кілька важливих питань під час переговорів із президентом Туреччини Ердоганом.

Рустам Умєров із родини депортованих сталінським режимом кримчан, і міжнародні ЗМІ припускають, що цим призначенням Україна дає зрозуміти, що не поступиться Кримом.

Раніше Умєров обіймав посаду голови Фонду держмайна України. Економіст за освітою, працював у телекомунікаційному та інвестиційному бізнесі, паралельно - був діячем Меджлісу кримськотатарського народу, асистентом його лідера Мустафи Джемілєва з питань правозахисту та міжнародної діяльності.

2019 року обрався до парламенту від партії "Голос" співака Святослава Вакарчука. Був автором та співавтором десятків законопроєктів - від дратівливого для Володимира Путіна закону про корінні народи України до актів про захист прав медиків під час пандемії коронавірусу.

Після російського вторгнення Умєров увійшов до української делегації на переговорах з РФ і, за інформацією західних ЗМІ, міг бути отруєний на тих переговорах. Потім займався обмінами полоненими: це він літав до Саудівської Аравії під час складного обміну восени минулого року. Літав він туди вже в ранзі глави Фонду держмайна України - на цю посаду його призначили у вересні 2022 року.

5 верес. 2023 14:04

Останнє оновлення  
5 верес. 2023 14:04
Політика
0

86

0
ВРУ відправила Олексія Резнікова у відставку

Нового міністра мають призначити завтра


5 вересня Парламент підтримав звільнення міністр оборони Олексія Резнікова. «За» проголосували 327 народних обранців.

Нардеп Ярослав Железняк повідомив, що завтра Верховна Рада розгляне питання призначення на посаду міністра оборони Рустама Умєрова.


Нагадаємо, 4 вересня стало відомо про міністр оборони України Олексій Резніков подав у відставку.