Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 24 травня
+15
$   39.92
  43.31

5 квіт. 2024 14:19

Останнє оновлення  
5 квіт. 2024 14:19
Політика
0

353

0

Україна не отримає запрошення у НАТО в липні –The New York Times

Україна не отримає запрошення у НАТО в липні –The New York Times

США і Німеччина - категорично проти.


Сполучені Штати та Німеччина свого бачення щодо запрошення України стати членом НАТО. Київ не отримає його у липні під час саміту у Вашингтоні.

Про це йдеться у матеріалі The New York Times.

Видання зазначає, що НАТО не хоче приймати нового члена, який через пакт про колективну безпеку Альянсу втягне його в найбільшу сухопутну війну в Європі з 1945 року.

Сполучені Штати і Німеччина мали таку ж позицію на минулорічному саміті у Вільнюсі. За даними NYT, вони навіть хочуть, аби це питання не виносилося на порядок денний у липні, хоча аналогічний процес щодо членства України в ЄС був схвалений минулої зими.

Як зазначається, основні зусилля зараз спрямовані на чітке визначення умов, які Україна має виконати, однак вони ще не просунулися вперед.

Глава МЗС Дмитро Кулеба сказав, що він «уважно слухав» своїх колег-дипломатів, які обговорювали підготовку до саміту у Вашингтоні влітку цього року, як НАТО може вирішити питання про місце України в Альянсі, і ретельно відповідав на них.

«Це справа самих членів Альянсу – прийняти рішення про форму і зміст наступного кроку на шляху до членства України в НАТО. Ми будемо з нетерпінням чекати на результат, але, звичайно, ми вважаємо, що Україна заслуговує на членство в НАТО і що це має статися якнайшвидше», – сказав Кулеба.

При цьому через війну з Росією, що триває, «жодна з цих речей не матиме значення до липня», підкреслюють джерела NYT. Адже, як зазначає видання, стає «дедалі реальнішою» перспектива поразки України в конфлікті.

«Ситуація на місцях може виглядати набагато гірше, ніж сьогодні, і тоді постане питання: «Як нам зробити так, щоб Росія не перемогла?», – сказав Іво Даалдер, колишній американський посол в НАТО.

Нагадаємо, Маск відреагував на слова Блінкена про членство України в НАТО: «Так починається фільм про ядерний апокаліпсис».