Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 24 лютого
+8
$   38.35
  41.56

17 січ. 2024 17:11

Останнє оновлення  
17 січ. 2024 17:11
Події
0

70

0

У тимчасово окупованому Маріуполі зростає кількість хворих на вірусні інфекції

У тимчасово окупованому Маріуполі зростає кількість хворих на вірусні інфекції

Місто на порозі епідемії.


У тимчасово окупованому Маріуполі зростає кількість хворих на вірусні інфекції

За останній місяць в тимчасово окупованому Маріуполі збільшилася кількість хворих на вірусні інфекції.

У міській раді кажуть, що місто опинилося на порозі епідемії.

«Дедалі більше містян звертаються по медичну допомогу до лікарень. У багатьох спостерігається висока температура, сильний кашель та інші неприємні симптоми», – пишуть у міськраді.

Зокрема, там додають, що росіяни не повідомляють, чи це спалах гострої респіраторної вірусної інфекції, чи коронавірус. Також є інформація, що лікарні не підготували до періоду розповсюдження інфекційних захворювань, особливо що стосується хворих на COVID-19 – там не вистачає необхідних препаратів та обладнання.

«Через низький рівень якості медицини в окупації захворюваність зростає, тож у місті можлива епідемія», – додали у міській раді.

28 груд. 2023 09:43

Останнє оновлення  
28 груд. 2023 09:43
Здоров'я
0

127

0
У грудні в Україні зареєстровано три випадки Pirola — нового субваріанту коронавірусу

Симптоми субваріанту «Пірола» такі ж, як і за інших варіантів COVID-19


Новий субваріант вірусу (BA.2.86) під назвою Pirola вперше був зафіксований влітку в Ізраїлі, потім його виявили в США, Данії та Великобританії. У серпні ВООЗ опублікувала оцінку ризику нового штаму коронавірусу як такого, що потребує моніторингу на рівні кожної країни. В Україні виокремити випадки Pirola вдалося завдяки секвенуванню — лабораторному дослідженню, яке дозволяє генетично розшифрувати вірус, виявити, які мутації відбулися у геномі вірусу. 

Про це повідомляє МОЗ.

«Три випадки субваріанту коронавірусу “Пірола” виявили минулого тижня. Два у Вінницькій області та один у Кропивницькому. Захворілі — жінки старше 50 років. Зараз територією України циркулює 17 штамів вірусу SARS-CoV-2 — це різні субваріанти штаму "Омікрон", і за ними ведеться епідеміологічне спостереження як на рівні України, так і в усьому світі. У кожного субваріанту є певні особливості, але за клінічними симптомами це або середній, або легкий перебіг захворювання», — зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Симптоми субваріанту «Пірола» такі ж, як і за інших варіантів COVID-19: нежить, підвищена температура, кашель, головний біль, втома, втрата нюху або смаку, можливе подразнення очей та висипи. Перший лабораторно підтверджений випадок нового субваріанту коронавірусу варіанту «Омікрон» під назвою «Пірола» виявили на Рівненщині у листопаді. Тоді захворів 20-річний чоловік. 

Загалом за минулий тиждень в Україні зареєстровано 8 709 випадків COVID-19. Коронавірус забрав життя 43 українців, старше 30 років. Вакцинація залишається єдиним способом набути імунітет та в разі захворювання перенести його легше й знизити рівень ускладнень під час хвороби.

Вакцинуватися можна в пунктах щеплення чи в амбулаторії через запис у свого сімейного лікаря. Медики використовують вакцини «Janssen» (виробник «Johnson&Johnson») та «Comirnaty» (виробник «Pfizer»). Також доступна вакцина проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку (виробник «Pfizer»  — вакцина «Comirnaty» для дітей). 

6 січ. 2024 14:42

Останнє оновлення  
6 січ. 2024 14:42
Здоров'я
0

1246

0
У ВООЗ закликали відновити карантин і масковий режим

Останнім часом зросли випадки захворювання


Гендиректор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреїсус закликав продовжувати носити захисні маски та дотримуватися дистанції, щоб уникнути зараження на COVID-19. Останнім часом у світі зросли випадки захворювання.

Про це Тедрос Адханом Гебреїсус повідомив у соцмережі Х.

«Захворювання дихальних шляхів, спричинені COVID19, грип та інші патогени, зростають у багатьох країнах протягом кількох тижнів, і очікується, що це продовжиться після останніх свят», – зазначив посадовець.

Гебреїсус порадив урядам країн відновити масковий режим, вакцинацію та тестування.

«Продовжуйте використовувати маски, вентиляцію та дистанцію, щоб зменшити вплив, і переконайтеся, що ви та ваші близькі зробили щеплення проти COVID-19 та грипу», – пише глава ВООЗ.