9 груд. 2023 15:48
266
Монумент «переїде» до Державного музею авіації ім. Антонова.
Сьогодні, 9 грудня, у Києві демонтували 7-тонний пам’ятник військовому командиру більшовиків Миколі Щорсу. На бульварі Шевченка він простояв майже 70 років.
Про це повідомили у КМДА.
Фахівці КП «Київблагоустрій» працювали над демонтажем конструкції протягом 6 годин.
На бульварі Тараса Шевченка, де розташовувався пам’ятник, довелося частково перекрити рух транспорту, так як демонтаж 7-тонної конструкції – технічно складна робота, до якої залучили різну важку техніку.
Демонтаж відбувався зранку в суботу, щоб не паралізувати рух центральними вулицями міста.
Як повідомили у КМДА, монумент буде зберігатись у Державному музеї авіації України ім. О. К. Антонова.
Загалом уже в столиці прибрали понад 60 пам’яток, пов'язаних з історією і культурою Росії та СРСР. Наразі в місті працюють над об’єктами, з яких Уряд зняв охоронний статус. Так, нещодавно демонтували пам'ятник Олександру Пушкіну.
21 квіт. 2022 07:59
52
Війська окупантів продовжують встановлювати на адміністративних будівлях міста прапори РФ та СРСР. А на центральну площу окупованого міста Генічеськ перед місцевою державною адміністрацією повернули пам’ятник Леніну, який було демонтовано в січні 2015 року.
Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.
Окрім того, двоє мешканців м. Херсона підняли на флагшток прапор червоного кольору з комуністичною символікою біля меморіалу «Вічного вогню».
Прокурори Херсонської обласної прокуратури здійснюють процесуальне керівництво у кримінальних провадженнях, розпочатих за фактами виготовлення, поширення, а також публічного використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів (ч. 1 ст. 436-1 КК України).
13 лип. 2022 09:30
160
Незаконний комуністичний пам'ятний знак "борцам за власть Советов" демонтували комунальники у місті Кобеляки Полтавського району.
Про це повідомив регіональний представник УІНП Олег Пустовгар, передає ТСН.
За його словами, знак був символікою комуністичного тоталітарного режиму та підлягав обов’язковому демонтажу.
"Повідомляємо, що пам'ятний знак "Борцям за владу рад, які загинули у Кобеляцькому районі", в м. Кобеляки демонтовано. Дякую виконкому Кобеляцької міської ради за належне виконання декомунізаційного законодавства. Знак був символікою комуністичного тоталітарного режиму та підлягав обов'язковому демонтажу", - йдеться в повідомленні.
Наразі на місці, де возвеличувалися вороги незалежності Української Народної Республіки, розмістили квіткову клумбу.
Нагадаємо, у Вінниці також прибрали чотириметровий пам’ятник «борцам за власть Советов».
14 лип. 2022 14:48
202
Латвійський кабінет міністрів підтримав знесення 69 пам'ятників, пам'ятних знаків та меморіалів, присвячених радянському та нацистському режимам.
Про це інформує Delfi, передає Еспресо.
Наприкінці червня Управління національною культурною спадщиною, Латвійська спілка художників та Латвійський музей окупації прийняли рішення, що знести потрібно 69 об'єктів.
«Ці об'єкти знаходяться у всіх історичних краях Латвії, на території 23 самоврядувань. Більшість меморіалів розташовані на теренах країв і рідко відвідуються», - йдеться у повідомленні.
Окремі самоврядування вже вирішили, що робити з пам'ятниками, призначеними для демонтажу, наприклад, перенести їх на цвинтарі, де поховано воїнів радянської армії.
16 серп. 2022 10:33
173
У естонському місті Нарва з 7 години ранку вівторка почали демонтаж танка-пам'ятника - рішення, яке уряд ухвалив попри спротив місцевих жителів проросійського міста.
Про це повідомляє ERR, передає «Європейська правда».
Уряд Естонії ухвалив рішення про перенесення не тільки танка, але й решти радянських пам'ятників у Нарві та місті Нарва-Йиесуу.
З метою забезпечення безпеки поліція запровадила комендантську годину поблизу пам'ятників, тож дорога до них для транспорту та пішоходів закрита. На кордонах стоїть поліція та перевіряє документи.
Місцеві журналісти повідомляють про спокійну ситуацію на місці та відсутність цивільних.
За словами керівника Нарвського відділення поліції Індрека Пюві, поліція обмежила пересування людей біля нарвського танка та прилеглих пам'ятників.
«Ми створюємо периметр навколо трьох військових пам'яток Радянського Союзу на дорозі Нарва-Нарва-Йиесуу для їхнього безпечного переміщення. Це означає, що заборонено перебувати в цьому районі, а автомобілям - пересуватися або паркуватися. Заборонена зона чітко позначена дорожніми знаками, і там перебувають співробітники поліції, які підкажуть людям, як її обійти у разі потреби», - пояснив Пюві.
Танк Т-34 буде доставлений до Естонського військового музею у Віймсі.
У вівторок вранці прем'єр-міністра Кая Каллас, міністр внутрішніх справ Лаурі Ляенеметс, міністр закордонних справ Урмас Рейнсалу та генеральний директор Департаменту поліції та прикордонної охорони Ельмар Вахер провели позачергову пресконференцію у зв'язку з демонтажем пам'ятників, який виявився чутливим питанням.
За словами Каллас, після 24 лютого, коли Росія розпочала повномасштабну війну на території України, радянські військові пам'ятники у громадському просторі Естонії перестали бути просто місцевою проблемою.
«Ніхто з нас не хоче, щоб агресивний і ворожий у військовому плані сусід міг нагнітати напруженість у нашій власній країні. Згідно з Конституцією, головною цінністю естонської держави є внутрішній мир, а одним із основних завдань держави є захист внутрішнього та зовнішнього світу. Ми не дамо Росії можливості використати минуле, щоб зруйнувати внутрішній мир Естонії», - сказала вона.
23 серп. 2022 09:35
160
У латвійській столиці Ризі росіяни протестували проти знесення монументу визволителям Радянської Латвії та Риги від німецько-фашистських загарбників. Під час протестів поліцейські затримали п'ятьох людей, їм загрожує депортація.
Про це пише Delfi, передає Бабель.
Акцію протесту організувала партія «Союз росіян Латвії», хоча міська дума Риги заборонила її проводити з міркувань безпеки. Однак люди все одно зібралися біля памʼятника.
Загалом на акцію зібралися близько 50 людей. Деякі прийшли з квітами, деякі з латвійськими прапорами. Більшість активістів стояла мирно, проте деякі люди починали сперечатися між собою.
Поліція закликала всіх присутніх розійтися, однак їх не послухали. Згодом правоохоронцям довелося розігнати акцію, п'ятьох людей затримали. Проти них порушили адміністративну справу за невиконання закону про мітинги.
Тим часом міністр закордонних справ країни Едгарс Рінкевічс підкреслив, що протестувальникам проти знесення пам'ятників загрожуватиме депортація.
«Якщо будь-якого іноземця (незалежно від національності) буде викрито у незаконних та несанкціонованих діях під час демонтажу памʼятника у Парку Перемоги, його буде внесено до списку небажаних для Латвії осіб та видворено з країни», - зазначив він.
Як повідомлялось раніше, Латвійський кабінет міністрів підтримав знесення 69 пам’ятників, пам’ятних знаків та меморіалів, присвячених радянському та нацистському режимам.