Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 18 квітня
+16
$   41.4
  47.03

У США схвалили заборону на імпорт російського урану

1 трав. 2024 13:10

Політика
0

468

0
У США схвалили заборону на імпорт російського урану

Законопроєкт набуде чинності через 90 днів після підписання.


Сенат США одноголосно підтримав заборону імпорту уранового ядерного палива з РФ. Законопроєкт спрямували до президента Джо Байдена.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Дякую сенаторам за важливе рішення. Під час візиту урядової делегації до Вашингтона порушували цю тему з посадовцями та конгресменами. Україна змогла відмовитися від російського урану, і ми закликаємо інших наслідувати цей приклад. Маємо позбавити агресора ресурсів на ведення війни», – пише Шмигаль.

Раніше видання Bloomberg писало, що документ забороняє ввозити уран з РФ до 2040 року, проте містить певні відступи, можливі до січня 2028 року. Якщо міністерство енергетики США не матиме інших джерел постачання, воно зможе окремо видавати дозвіл на завезення певної кількості палива.

«Росія була для США головним постачальником урану, забезпечуючи близько чверті імпорту, необхідного для роботи 90 американських реакторів. На цьому Кремль щорічно заробляв 1 мільярд доларів. У Білому домі називали заборону питанням національної безпеки», – пишуть у виданні.

Водночас, сенатор від Вайомінгу Джон Барасо сказав, що закон допоможе зменшити фінансування Росії, оживити американське виробництво урану і стимулювати інвестиції в систему постачань ядерного палива. В його штаті є поклади урану, достатні, за словами Барасо, для повноцінної заміни урану з Росії.

Ухвалення законодавства він вважає важливим кроком, що допоможе покласти край контролю Росії над глобальною системою постачань ядерного палива, додав сенатор від Айдахо Джим Ріш.

Нагадаємо, американський сенат ухвалив ухвалив законопроєкт про фінансування для України. Володимир Зеленський опублікував у соцмережі пост подяки, назвавши допомогу «життєво необхідною».