Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 23 листопада
-0
$   41.32
  42.99

У Польщі кажуть, що виявили шкідливі речовини в українському зерні

20 верес. 2023 13:41

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Світ
0

212

0
У Польщі кажуть, що виявили шкідливі речовини в українському зерні

Фахівці досліджуть 73 зразки зерна, імпортованого з України


Screenshot_5

Верховна контрольна палата Польщі провела розслідування щодо імпорту українського зерна і заявила про виявлення шкідливих речовин у продукції з України.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RMF24.

Посилаючись на дані Головного ветеринарного лікаря, палата стверджує, що з 73 зразків зерна, імпортованого з України, сальмонела була виявлена в 17, пестициди – ще в 17, ГМО – в 11 і міотоксини – в шести. В інших були також виявлені ртуть, кадмій, свинець і залізо.

З січня по травень 2023 року шкідливих речовин Польща знайшла у 35% відібраних зразків.

Україна звернулась до СОТ з проханням про консультації через агроембарго країн ЄС та готова запровадити заборону на імпорт деяких товарів із Польщі, Словаччини та Угорщини.

Президент Володимир Зеленський на Генеральній асамблеї ООН у вівторок зазначив, що йому тривожно бачити, як "дехто в Європі грає в солідарність у політичному театрі", перетворюючи постачання зерна на трилер, насправді допомагаючи "підготувати сцену для московського актора".

20 верес. 2023 11:00

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 14:01
Економіка
0

146

0
Україна запровадить ембарго на низку польських продуктів – Мінекономіки

Україна після п'яти місяців перемовин втратила надію щодо врегулювання питань навколо української сільськогосподарської продукції.


Screenshot_1

У відповідь на заборону імпорту зерна, найближчими днями Україна запровадить ембарго на деякі фрукти і овочі з Польщі. А саме: на цибулю, помідори, капусту і яблука.

Про це заступник міністра економіки та торговий представник України Тарас Качка повідомляє у коментарі виданню Rzeczpospolita.

Згідно зі словами Качки, Україна вирішила обрати такий крок із запровадження ембарго на цибулю, помідори, капусту і яблука з Польщі, аби переконати Варшаву зробити крок назад і погодитися на розроблений у співпраці з Євросоюзом механізм ліцензування торгівлі зерном, за який відповідатиме Україна.

«Головна причина для нас полягає у тому, аби довести, що Польща не має права запроваджувати такі заходи», - заявив заступник міністра.

Представник Мінекономіки наголосив, що зусилля Києва спрямовані не на погіршення відносин з Польщею, а на те, щоб розробити цивілізовані методи урегулювання диспутів.

Качка зазначив, що Україна після п'яти місяців перемовин втратила надію щодо врегулювання питань навколо української сільськогосподарської продукції. Саме тому 18 вересня український уряд подав позов до Світової організації торгівлі проти Польщі, Словаччини та Угорщини. Наразі український уряд не отримав відповіді Польщі.

«З самого початку ми не погоджувалися на заборону експорту. Для нас важливо рухатися в правильному напрямку, що означає ведення діалогу з Європейською комісією, як з інституцією, відповідальною за міжнародну торгівлю. У нас також є координаційна платформа. Польща залучена до цього процесу. Тому ми маємо виправдані очікування, що закінчення терміну дії заборони на експорт зерна, у тому числі заходів, запроваджених Україною, буде прийнято усіма країнами-членами. Таким чином, цей позов не спрямований проти Польщі. Йдеться про можливість застосування таких заходів», - зазначив він.