Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
вт, 07 травня
+16
$   39.36
  42.4

3 листоп. 2023 16:11

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:58
Здоров'я
0

131

0

У пологових «вигадують» діагнози новонародженим для отримання подвійної оплати від НСЗУ – міністерство

У пологових «вигадують» діагнози новонародженим для отримання подвійної оплати від НСЗУ – міністерство

Факт зловживань встановили у ході моніторингу медичних закладів


Screenshot_16

Пологові та перинатальні центри свідомо вказують несправжні діагнози для новонароджених задля переведення їх до іншої лікарні або на іншу схему лікування. Це дозволяє отримувати подвійну, а інколи і потрійну оплату за одного маленького пацієнта. 

Факт зловживань встановили у ході моніторингу медичних закладів, яке провели Міністерство охорони здоров’я та Національна служба здоров’я України. 

За попередніми розрахунками НСЗУ, медзаклади отримували подвійну оплату за приблизно 30% дітей, повідомляє МОЗ.

"У середньому по країні майже 20% немовлят, які народилися хворими, переводять в інший заклад та зазнають негативного впливу внаслідок транспортування. 

В окремих лікарнях 100% немовлят, які вижили до 7 дня, були переведені до інших лікарень, попри те, що ці лікарні мали відповідні пакети послуг", – зазначають у міністерстві.

У ході моніторингу також виявили, що в деяких лікарнях немовлятам ставлять діагнози, які не є патологією, а лише тимчасовим станом пацієнта і не мають бути причиною для лікування. 

"Також у 2023 році суттєво збільшилась кількість кесаревих розтинів порівняно з попередніми роками. Така динаміка може свідчити про виконання операції без медичних показів, а виключно задля отримання коштів за втручання", – стверджують у МОЗ.

За даними міністерства, щороку в Україні народжують близько 200 тисяч жінок. Породіллі отримують допомогу у рамках трьох пакетів послуг, безоплатних для пацієнта: "Стаціонарна медична допомога без проведення хірургічних операцій", "Медична допомога при пологах" та "Медична допомога новонародженим у складних неонатальних випадках". 

"Пакет складних неонатальних випадків має спонукати надавати медичну допомогу у приймаючому закладі. А по факту ці лікарні перенаправляють маленьких пацієнтів у дитячі лікарні, і діти страждають під час транспортування. 

Лікарні, законтрактовані на надання перинатальної та неонатальної допомоги, мають у першу чергу дбати про пацієнтів, а не про отримання коштів від НСЗУ за начебто "хворих" дітей", – прокоментував проблему міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

1 листоп. 2023 10:47

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:58
Здоров'я
0

138

0
Чому антибіотики не допоможуть при застуді?

У МОЗ розповідають, що наш організм зазвичай справляється з застудами самотужки. Треба тільки дати йому час, достатньо сну й відпочинку та пити більше води.


Screenshot_10

Застуда – це загальновживана назва гострих респіраторних захворювань, викликаних різноманітними вірусами. І саме через ці віруси у нас закладає ніс та з’являється нежить, болить горло та починається кашель. Проти найнебезпечніших із них – грипу та коронавірусу SARS-CoV-2 – є вакцини. Вакцин проти решти вірусів не існує, рівно як і ліків. Усі «диво-препарати» для «зміцнення імунітету» та «прискорення одужання» жодним чином не допоможуть ні запобігти застуді, ні лікувати її.

Про це розповідають у МОЗ.

Не допомагають проти застуд і антибіотики. Антибіотики руйнують клітинні стінки бактерій або блокують їхню здатність розмножуватися. Віруси – неклітинні організми, і в антибіотиків немає жодних механізмів впливу на них.

«Мало того, що в таких випадках антибіотики не допомагають, але можуть навпаки нашкодити ослабленому організму. Крім патогенних бактерій, антибіотики вбивають і всю ту корисну мікрофлору, яка живе в кишківнику людини та допомагає підтримувати наш імунітет у формі. Тому їхній прийом може знизити здатність нашого організму боротися з інфекцією», - зазначають медики.

Крім того, як і будь-які ліки, антибіотики можуть мати побічні ефекти. Серед них нудота, запаморочення, молочниця та інші грибкові інфекції, а також «смертельна діарея», викликана бактерією клостридією (Clostridioides difficile).

Безконтрольний прийом антибіотиків призводить до того, що деякі бактерії набувають стійкості до них, а ті інфекції, які раніше лікувалися швидко і просто, стають вбивчими.

Не варто пити антибіотики і «про всяк випадок, щоб не було пневмонії та інших ускладнень». Щоб запобігти можливими ускладненням грипу та COVID-19, а також запаленням середнього вуха чи синусів носа, варто зробити щеплення від пневмококової інфекції.

У МОЗ розповідають, що наш організм зазвичай справляється з застудами самотужки. Треба тільки дати йому час, достатньо сну й відпочинку та пити більше води. Лікар може призначити препарати, які допоможуть прибрати закладеність носа, заспокоїти біль у горлі та кашель, щоб ви пережили цей неприємний період із більшим комфортом.