Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 06 грудня
--3
$   36.66
  39.65

18 серп. 2022 17:52

Останнє оновлення  
1 берез. 2023 12:23
Здоров'я
0

14

0

У МОЗ розповіли, як війна вплине на здоров'я українців у довгостроковій перспективі

У МОЗ розповіли, як війна вплине на здоров'я українців у довгостроковій перспективі


Війна матиме негативні наслідки для здоров'я українців у довгостроковій перспективі. Вона призводить до того, що люди старіють на 10-15 років. Мова йде не про зовнішній вигляд, але хвороби, які мали якусь вікову структуру, будуть зустрічатися на 10-15 років раніше, ніж це було до війни.

Про це розповів міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в інтерв'ю РБК-Україна.

Також мова йде про зростання кількості хвороб із запущеними стадіями розвитку, зростання кількості інфарктів та інсультів. Війна також позначиться на психічне здоров'я.

«Але ми вже зараз розуміємо, що матимемо негативні наслідки, оскільки питання скринінгу, профілактичних оглядів сьогодні точно не в пріоритеті українців. А з огляду на те, що ми зараз маємо війну, а до цього два роки коронавірусної хвороби, яка теж обмежувала доступ до медичної допомоги, ми готуємось до декількох проблемних моментів. Перше – це потенційне збільшення росту хвороб із запущеними стадіями розвитку – онкологічних третьої та четвертої стадії. Те ж саме стосується гіпертонічної хвороби – будуть зростати інфаркти, інсульти в більш молодому віці. Крім того, це матиме вплив на стан психічного здоров'я», – каже Ляшко.

Вік пояснює, що є така неприємна річ, але про неї треба говорити: «війна призводить до того, що ми з вами старіємо на 10-15 років. Мова йде не про зовнішній вигляд, але хвороби, які мали якусь вікову структуру, будуть зустрічатися на 10-15 років раніше, ніж це було до війни».

«Тому закликаю всіх зараз позбутися цієї стигми щодо слова «психолог» чи консультацій у психолога через гарячу лінію. Коли ми кажемо про психолога, то чомусь у багатьох ідуть асоціації, певно, ще з радянських фільмів про психіатричну лікарню з білими халатами та зав'язаними руками, колючою проволокою. Якщо звернути увагу на американські фільми, то там консультації у психолога – це нормально. І нам також треба це зробити, бо люди, які переживають стрес і думають, що це їх не стосується, що вони стійкі, все одно потребуватимуть консультації психолога», - підкреслив голова МОЗ.