4 серп. 2022 13:00
110
Українські дитсадки, школи, профтехи, коледжі та університети безоплатно отримають роутери та необхідну техніку для швидкісного інтернету в укриттях від телеком-компаній.
Представники закладів освіти зможуть подати заявку на Wi-Fi в укриттях через онлайн-форму. Також згодом буде створено дашборд, де в реальному часі можна буде відстежувати, скільки отримано заявок і звідки, інформує пресслужба Мінцифри.
Один із пріоритетів Мінцифри - безперебійний зв’язок та інтернет по всій Україні. Для роботи, спілкування та найголовніше - навчання.
Сьогодні в Україні 30% шкіл мають укриття. З 1 вересня вони готуються відкривати двері школярам.
«Ми продовжуємо покривати Україну якісним інтернетом. Але тепер робимо це не тільки на землі, а ще й під землею. Це новий виклик не тільки для телеком-фронту, а й для освітнього процесу. Бо діти є надвразливими у воєнний час. Наша місія — максимально допомогти їм відчувати нормальне життя і продовжувати робити звичні речі», - Михайло Федоров, Міністр цифрової трансформації.
Наразі вже є перші 2500 роутерів та 1000 модемів від соціально відповідальних компаній, які поїдуть до закладів освіти. Щоб забезпечити укриття всіх шкіл, ліцеїв та гімназій швидкісним інтернетом до початку навчального року, будемо залучати технічні компанії та українських інтернет-провайдерів.
Всіх охочих провайдерів та соціально відповідальні компанії у Мінцифрі закликають долучитися, подавши заявку через форму.
Як долучитися?
👉Якщо ви представник закладу освіти і бажаєте забезпечити ваше укриття Wi-Fi - подайте заявку.
👉Якщо ви провайдер або соціально відповідальна компанія, ви можете допомогти забезпечити укриття закладів освіти швидкісним інтернетом. Заповнюйте заявку.
«Укриття в закладі освіти - основна вимога для можливості очного навчання в умовах війни. Щоб знизити рівень стресу в укритті під час повітряної тривоги, маємо забезпечити там належні умови. Наявність інтернету є однією з них. Сьогодні бачимо активну синергію в роботі над підготовкою до навчального року. Вдячний партнерам за ініціативу та підтримку сфери освіти», - Дмитро Завгородній, генеральний директор директорату цифрової трансформації МОН.
Мінцифра передаватиме обладнання закладам освіти. Також буде технологічно контролюватиcя запуск мереж в укриттях завдяки спідтестам.