Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 19 травня
+13
$   39.43
  42.75

2 лют. 2024 12:07

Останнє оновлення  
2 лют. 2024 13:24
Здоров'я
0

1117

0

У Львові врятували одразу трьох немовлят із вродженими півкілограмовими пухлинами

У Львові врятували одразу трьох немовлят із вродженими півкілограмовими пухлинами

Такої кількості дітей із однаковими вродженими пухлинами в закладі ще не було.


У Львові врятували одразу трьох немовлят із вродженими півкілограмовими пухлинами

У львівській дитячій лікарні Святого Миколая прооперували трьох немовлят, які народилися з величезними пухлинами.

Про це повідомили у медзакладі.

«Одразу троє малюків із півкілограмовими пухлинами з’явилися на світ у пологовому відділенні дитячої лікарні святого Миколая. В усіх трьох – крижово-куприкові тератоми. У перші ж дні життя крихіток наші спеціалісти успішно видалили вроджені утворення», – йдеться у повідомленні.

Один із трьох малюків – Матвій із Харкова. У медзакладі кажуть, що хлопчик народився трішки більше місяця тому з вагою 3470 грамів – 470 з яких важила крижово-куприкова тератома. Лікарі кажуть, що це пухлина, що розвивається у малят, коли вони ще перебувають в материнській утробі.

«Ми на 20 тижні вагітності прийшли на плановий скринінг у Харкові, де й діагностували тератому. Нам порадили перервати вагітність. Матвій був нашою довгоочікуваною дитиною, тож ми почали шукати можливості скорегувати ваду при народженні», – розповідає Євгенія, мама хлопчика.

У Львові врятували одразу трьох немовлят із вродженими півкілограмовими пухлинами

Втручання проходило у кілька етапів: спершу – хірурги видалили пухлини, потім – виконали пластику мʼяких тканин та аноректопластику.

Також хірург Галина Курило прооперувала ще двох дітей із великими крижово-куприковими тератомами – Ярину та Злату.

«В обидвох дівчаток операції з видалення пухлин теж минули вдало», – кажуть в лікарні.

Нині малюкам вже виповнився 1 місяць від народження, вони можуть їхати додому.

У лікарні Св. Миколая кажуть, що такої кількості дітей, які майже одномоментно з’явилися на світ із вродженим тератомами, ще не було.

«Звернень із цією патологією побільшало відколи при нашій лікарні ми відкрили власне пологове відділення. Адже тепер наші спеціалісти мають змогу надавати повний комплекс допомоги немовлятам в одному місці», – додають медики.

У Львові врятували одразу трьох немовлят із вродженими півкілограмовими пухлинами - фото 2У Львові врятували одразу трьох немовлят із вродженими півкілограмовими пухлинами - фото 3У Львові врятували одразу трьох немовлят із вродженими півкілограмовими пухлинами - фото 4У Львові врятували одразу трьох немовлят із вродженими півкілограмовими пухлинами - фото 5У Львові врятували одразу трьох немовлят із вродженими півкілограмовими пухлинами - фото 6У Львові врятували одразу трьох немовлят із вродженими півкілограмовими пухлинами - фото 7У Львові врятували одразу трьох немовлят із вродженими півкілограмовими пухлинами - фото 8У Львові врятували одразу трьох немовлят із вродженими півкілограмовими пухлинами - фото 9

23 листоп. 2023 13:03

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:58
Здоров'я
0

3744

0
Лікарі дістали уламок російської міни із серця 4-річної дівчинки. Відео

Шматок заліза із серця дитини дістали за допомогою спеціального магніта.


Screenshot_15

Лікарі Інституту серця врятували серце маленької дитини, яка потрапила під мінометний обстріл в Херсоні, та дістали уламок російської міни.

«Уламок російської міни у серці української дівчинки. Дівчинка 4-х років потрапила під обстріл у Херсоні. Дивом залишилася жива. Прооперували в Інституті серця. Стан стабільний», - написав у своєму фейсбуці головний лікар Інституту серця Борис Тодуров.

Він також розповів, що медичний заклад кожного дня рятує людей, що постраждали від російських обстрілів.

Шматок заліза із серця дитини дістали за допомогою спеціального магніта.



6 січ. 2024 14:54

Останнє оновлення  
6 січ. 2024 14:54
Здоров'я
0

3698

0
В Україні 9-місячній дитині одночасно пересадили печінку та провели корекцію вади серця

Таку унікальну операцію робили вперше в Україні.


В «Охмадиті» провели унікальну трансплантацію печінки тривалістю майже добу з одномоментною корекцією вади серця. Операцію зробили 9-місячній дівчинці Тетяні.

Як повідомили в МОЗ, Тетянка народилася в Тернополі у лютому 2023 року з вродженою вадою серця, яку діагностували ще в утробі матері.

«Після народження у дівчинки виявили ще й захворювання, що спричиняє печінкову недостатність. Батьки дівчинки шукали порятунку в багатьох лікарнях, проте не скрізь могли допомогти Тетянці, а дехто радив звернутися до закордонних клінік. У тримісячному віці вона потрапила до столичного Охматдиту, лікарі якого дали довгоочікувану надію», – кажуть в МОЗ.

У 9 місяців дівчинка мала порушення розвитку, що загрожували життю. Кожне з них можна було коригувати в різний час і спосіб, а одночасне хірургічне втручання було ризиковим. Однак без операції дівчинка не мала шансів на життя.

Спеціалісти «Охмадиту» під час консиліуму вирішили поєднати дві операції так, щоб не нашкодити дитині. Операція – унікальна: з одномоментною корекцією вади серця та трансплантацією печінки від донора – мами.

В Україні 9-місячній дитині одночасно пересадили печінку та провели корекцію вади серця

В МОЗ додають, що такий варіант трансплантації печінки з одномоментною корекцією вади серця виконувався вперше в Україні.

«Майже добу – 23 години – за життя маленької Тані боролися неймовірні команди спеціалістів: медики з Центр дитячої кардіології і кардіохірургії, спеціаліст з Національний інститут раку, хірурги-трансплантологи, анестезіологи-реаніматологи, трансфузіологи, діагности, лабораторна служба, медсестри та інші фахівці НДСЛ «Охматдит». А життєдіяльність дитини до операції підтримувалась у відділенні інтенсивної та еферентної терапії гострих інтоксикацій», – кажуть в МОЗ.

Зараз дівчинка почувається добре та готується до повернення додому.

В Україні 9-місячній дитині одночасно пересадили печінку та провели корекцію вади серця - фото 2В Україні 9-місячній дитині одночасно пересадили печінку та провели корекцію вади серця - фото 3

16 січ. 2024 12:51

Останнє оновлення  
16 січ. 2024 13:00
Здоров'я
0

640

0
В Україні вперше провели унікальну операцію немовляті, що не могло дихати

Коли такий пацієнт поступив до «Охматдиту», спеціалісти лікарні вперше в Україні вирішили застосувати запропонований підхід.


В Україні вперше провели унікальну операцію немовляті, що не могло дихати

У клініці «Охмадит» вперше провели унікальну операцію, що допомогла немовляті почати повноцінно дихати. При появі на світ у хлопчика діагностували асфіктичну торакальну дистрофію. Це досить рідкісний недуг, що трапляється не частіше, ніж раз на 130 тисяч новонароджених.

Про це повідомляють на сторінці «Охмадиту».

«Такі діти народжуються з маленькою грудною кліткою, яка має дзвіноподібну форму та обмежує роботу легень. Це не дає дитині нормально дихати. Природній перебіг дуже тяжкий, особливо якщо симптоматика розвивається у дітей до 1 року. Зазвичай маленькі пацієнти помирають від дихальної недостатності, повторних пневмоній або стають залежними від апаратів штучного дихання», - зазначають фахівці.

У 1995 році американський хірург Терренс Девіс запропонував спосіб хірургічного лікування цієї вади, який назвав латеральною торакальною експансією. Ця операція дозволяє послідовно збільшити обʼєм обох половин грудної клітки. Такі втручання є рідкісними і проводились лише в декількох провідних клініках США, Великої Британії та Італії.

Коли такий пацієнт поступив до «Охматдиту», спеціалісти лікарні вперше в Україні вирішили застосувати запропонований підхід.

Дитині був один місяць. Проводити таку операцію було дуже ризиковано. Адже пацієнт був молодшим за тих, про кого вже писали в літературі.

«Суть операції полягає в тому, що послідовно пересікаються 6 ребер в шахматному порядку. А потім зʼєднуються спеціальними металевими конструкціями таким чином, що з довгих сегментів двох ребер робиться одне вдвічі довше ребро. За рахунок цього збільшується обʼєм грудної клітки», – пояснює хірург «Охматдиту», професор Євген Руденко.

Хлопчику провели операцію у два етапи: у 1,5 місяці на правому боці та у 2,5 місяці на лівому.

Зараз у нього вже загоїлися післяопераційні рани, дитина тренується самостійно дихати, а за даними обстеження обʼєм грудної клітки збільшився. Це дає надію, що маленький пацієнт зможе почати самостійно дихати.