Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 22 листопада
-0
$   41.29
  43.47

У Китаї домашніх улюбленців відправляють «на роботу» в кафе

15 жовт. 2024 15:16

Останнє оновлення  
15 жовт. 2024 15:16
Lifestyle
0

177

0
У Китаї домашніх улюбленців відправляють «на роботу» в кафе

Тварини можуть перебувати у закладах, поки їхні власники на роботі.


У Китаї з'явилася унікальна можливість для домашніх улюбленців: їх можна відправляти в кафе для тварин, де вони можуть «заробляти їжу», поки їхні власники зайняті роботою або іншими справами.

Про це пише CNN.

Джейн Сюе вперше відправила свого собаку породи самоїд на «роботу» в середині вересня до кафе для собак у Фучжоу, розташованому на південному сході Китаю.

«Це схоже на те, як батьки відправляють своїх дітей до школи», – зазначила 27-річна Джейн.

За словами Джейн, вона хотіла, щоб її улюбленець «прожив інше життя», оскільки вона з хлопцем зазвичай проводять вихідні за межами дому.

«Відправити ОК у кафе – це виграш для всіх. Вона може грати з іншими собаками і не почувається самотньою», – додала Джейн.

Кафе для тварин стали популярними в Китаї. Відвідувачі можуть спілкуватися з тваринами, які блукають по приміщенню. Вхід у таке кафе зазвичай коштує від 4 до 8,5 доларів за особу або ж потрібно зробити замовлення.

Крім того, Джейн зазначила, що цей формат дозволяє заощадити гроші. Коли ОК залишали вдома, їй доводилося вмикати кондиціонер на весь день, що було витратно.

Ідея Джейн може здаватися незвичною, але вона набирає популярності в Китаї під назвою «Zhengmaotiaoqian», що означає «заробляти гроші на закуски». Ця фраза підкреслює, що тварини насправді працюють – на повний або неповний робочий день – а потім повертаються додому.

Попри те, що така тенденція виглядає мило, за даними Goldman Sachs, до кінця року в китайських сім'ях буде більше тварин, ніж дітей. Власники кафе останнім часом публікують оголошення про пошук тварин "на роботу". Під одним із таких постів у китайській соцмережі Xiaohongshu користувачі запитали про зарплату для тварин.

«Багато людей хочуть відправити своїх котів працювати у наше котяче кафе. Якщо це так, дозвольте мені показати зарплату нашого кафе, оскільки ми щойно виплатили її кільком нашим працівникам», – написав власник кафе, показуючи пост із котом, який отримав п’ять банок корму за свою «роботу».

Власник іншого кафе також шукає тварин для «роботи», акцентуючи, що йому потрібні «здорові та доброзичливі кішки», яким пропонують «перекус вдень та знижку 30% для друзів власника тварини».

Джейн випадково побачила кілька оголошень у соцмережах і вирішила «влаштувати на роботу» свою собаку ОК. Вона вибрала кафе «Yezonghui» і зв’язалася з власником. Підготовка до співбесіди включала грумінг для собаки.

«Власник кафе спостерігав за ОК близько години, щоб оцінити її комунікаційні навички з клієнтами та стосунки з іншими собаками», – згадує Джейн.

Перевірка пройшла успішно, і ОК взяли в кафе. «Моя ОК – зірка кафе», – з гордістю сказала Джейн.

Однак не всім щастить так, як Джейн і ОК. 33-річна вчителька Сінь з міжнародної початкової школи у Пекіні намагається знайти «роботу» для свого кота Чжан Буера. Вона розмістила його «резюме» у соцмережі 8 вересня, але досі не отримала жодної відповіді від власників котячих кафе.

«Він дуже привітний і гарно муркоче! Це кіт, обраний для роботи у котячому кафе», – зазначено в резюме Чжан Буера, де також вказано, що він «готовий працювати лише за кілька банок корму».

Сінь сподівалася, що власники кафе самі звернуться до неї, але тепер вона планує сама надіслати «резюме» свого улюбленця. За її словами, щомісяця вона витрачає 71 долар на їжу для двох котів.

«Я думаю, Чжан Бауер дуже скучає вдень. Робота допоможе йому витрачати трохи енергії», – додала вона.

Перше котяче кафе в Китаї відкрили у Гуанчжоу у 2011 році. Відтоді кількість кафе для тварин щороку зростає на 200%. Станом на 2023 рік у Китаї налічується 4000 компаній, пов'язаних із кафе для тварин.