13 жовт. 2024 10:30
1090
Дитина не мала щеплення від епідемічного паротиту.
Семирічна дитина на Львівщині захворіла на епідемічний паротит (в народі – свинка). Відомо, що відповідне щеплення дитину не отримала.
Про це повідомили у Яворівській громад.
«В одній із шкіл зареєстровано випадок підозри на епідпаротит. Захворіла дитина 7 річного віку, не щеплена проти епідпаротиту через відмову батьків. В школі організовано протиепідемічні заходи, аналіз стану охоплення дітей щепленням», – йдеться у повідомленні.
Епідемічний паротит (свинка) – гостре висококонтогіозне інфекційне захворювання. Його збудником є РНК-вмісний вірус з роду Rubulavirus.
Центр громадського здоров'я наголошує, що вакцинація проти епідемічного паротиту (свинки) є найбільш ефективним способом вберегти дитину від захворювання.
Вакцина від епідемічного паротиту поєднується з вакцинами проти кору і краснухи (вакцина КПК). За Національним календарем щеплень вона вводиться дитині двічі:
Епідемічний паротит залишається однією з найпоширеніших та висококонтагіозних інфекцій в світі. Може призводити до низки тяжких ускладнень: чоловіче безпліддя, цукровий діабет II типу, хронічний панкреатит, ураження центральної нервової системи.
На епідемічний паротит найчастіше хворіють діти в період між третім і сьомим роком життя. Чоловіків епідемічний паротит вражає в 2 рази частіше з виникненням явних симптомних проявів, ніж дівчаток та жінок.
Епідемічний паротит поширюється через прямий контакт зі слиною або краплями з носа чи горла. Інфікована людина може поширювати вірус:
Інфікована людина може поширювати епідемічний паротит за кілька днів до початку прояву симптомів захворювання і до п’яти днів після початку набряку.
Тому людині чи дитині, яка захворіла на епідемічний паротит (свинку), слід обмежити контакти з оточуючими – залишатися вдома, не відвідувати роботу, школу та публічні заходи.
Симптоми епідемічного паротиту:
Симптоми зазвичай з’являються через 16-18 днів після інфікування.
Як у дітей, так і у дорослих епідемічний паротит зазвичай протікає в легкій формі. Але через ризик тяжких ускладнень слід робити профілактичні щеплення!
Лікування легкої форми епідемічного паротиту здійснюється у стані середньої важкості, а при тяжкій – в лікарняному стаціонарі. Більшість хворих на свинку повністю одужують протягом двох тижнів.
Нагадаємо, у Львові прооперували 1-місячного хлопчика, в якого стався інсульт.