6 черв. 2024 15:25
483
Традиції і звичаї на Зелені свята.
Трійця входить до переліку дванадцяти найважливіших свят, які має церковний календар. Якого числа Трійця та чи змінилася дата у зв’язку з переходом на новоюліанське літочислення?
Зелені свята – таку назву має цикл слов’янських свят, до якого входять кілька днів перед Трійцею та після неї. Вони уособлюють завершення весни й початок літа.
День святої Трійці у 2024 році припадає 23 червня. Оскільки дата залежить від Великодня, то календарна реформа у ПЦУ не вплинула на день святкування. Зелена неділя настає через 50 днів після Пасхи.
Скільки днів святкують Трійцю? У церковному світі привітання з Трійцею починають лунати з четверга перед святом і протягом наступного тижня.
Назву свята пов’язують із подією, коли Святий дух зійшов на апостолів, як обіцяв їм Ісус Христос перед тим, коли вознісся на небеса. День розповідає про появу вірянам Господа у трьох іпостасях: Бог-Отець, Бог-Син і Бог-Святий Дух.
Молитви на Трійцю звучать в усіх храмах. Зелені святки стали одними із улюблених для українців. Як правило, день був державним вихідним, оскільки це неділя, то неробочі тривали із суботи до понеділка включно (в умовах невоєнного стану).
Букети на Трійцю – то особливе задоволення. Народні звичаї закликають українців прикрашати свої оселі зіллям: квітами і літніми травами. При чому кожен регіон має свої особливості. Хтось прикрашає домівки лише зіллям, інші додають квіти, м’яту та навіть листя горіха.
Ще одна традиція говорить, що Трійця – це ідеальний день для збирання цілющих трав: меліси, чебрецю, мати-й-мачухи, любистку. До речі, якщо вам цікаво, що освячують на Трійцю, то ці рослини зв’язують у пучок та несуть до храму. Також їх сушать і зберігають до зими.