19 січ. 2025 09:44
340
Застосунок перестав працювати за дві години до початку офіційної дії заборони.
TikTok припинив роботу у США 18 січня ввечері, менш ніж за дві години до початку дії заборони. Додаток також більше не доступний для завантаження в магазинах App Store та Google Play.
Про це пишуть CNN та Associated Press.
Користувачі у США, відкриваючи TikTok, тепер бачать повідомлення: «У США набув чинності закон про заборону TikTok. На жаль, це означає, що ви тимчасово не можете користуватися додатком».
Компанія зазначила, що розраховує на швидке вирішення ситуації: «Ми вдячні, що президент Трамп висловив готовність працювати з нами над вирішенням цієї проблеми, коли він приступить до виконання обов’язків».
У результаті блокування одного з найпопулярніших додатків світу доступ до TikTok втратили близько 170 мільйонів користувачів у США.
Більше про заборону
Згідно з повідомленням New York Times, рішення було ухвалено після того, як Верховний суд вислухав аргументи компанії ByteDance, яка закликала призупинити дію закону, аргументуючи це порушенням свободи слова. Однак суд одноголосно відхилив цей запит, підкресливши, що закон не порушує права на свободу слова і що уряд США мав законні побоювання щодо національної безпеки, пов'язані з китайською компанією ByteDance.
У рішенні суду зазначено: «Для понад 170 мільйонів американців TikTok пропонує унікальний спосіб самовираження… Однак Конгрес вирішив, що відчуження цієї платформи необхідне для вирішення підтверджених загроз національній безпеці, що виникають через практики збору даних TikTok і його зв'язки з іноземним супротивником».
Раніше повідомлялося, що президент США Джо Байден не планує вводити блокування TikTok у країні, залишаючи це питання майбутній адміністрації Дональда Трампа.
Під час свого першого президентства Трамп намагався заборонити TikTok у США, однак суди заблокували його спробу. У березні 2024 року Трамп заявив, що TikTok становить загрозу національній безпеці, однак підкреслив, що заборона застосунку могла б негативно вплинути на молодь і допомогти конкурентам, зокрема компанії Meta.
Влітку 2024 року, під час передвиборчої кампанії, Трамп створив свій акаунт у TikTok. Після перемоги на виборах він провів зустріч з генеральним директором TikTok, Шоу Чу, який сподівається домовитися про можливість продовження роботи платформи у США.
TikTok, який є продуктом китайського гіганта ByteDance, був створений на основі популярного караоке-застосунку Musical.ly, придбаного в 2017 році. Відтоді платформа перебуває під пильною увагою урядових органів США, які побоюються можливого впливу китайського уряду на дані користувачів.
TikTok швидко набрав популярність серед американців, і наразі ним користуються близько 170 мільйонів жителів США. З огляду на це, законодавці та адміністрація Байдена стверджують, що доки компанія ByteDance належить китайським власникам, TikTok знаходиться під контролем китайського уряду.
Зараз у Конгресі США обговорюється законопроєкт, що змусить ByteDance продати TikTok некитайським власникам протягом шести місяців, а в разі неуспіху застосунок буде заборонено в країні.