21 груд. 2023 13:26
103
Греція очолила рейтинг країн від The Economist після багатьох років болісної реструктуризації.
Днями видання The Economist назвало Грецію країною 2023 року. журналісти обрали країну в якості найкращої за те, що навіть «на межі краху» можна проводити розумні та вдалі економічні реформи.
Про це йдеться в матеріалі Economist.
Як зауважує видання, десять років тому Греція була «покалічена борговою кризою і висміяна на Волл-стріт».
«Десять років тому країна була покалічена борговою кризою і висміяна на Уолл-стріт. Доходи впали, суспільний договір розпався, а ліві та праві екстремістські партії лютували. Уряд настільки зневірився, що пригорнувся до Китаю, а пізніше продав свій головний порт, Пірей, китайській фірмі», – йдеться у повідомленні.
Як повідомляють у виданні, сьогодні Греція далека від досконалості, але її правоцентристський прозахідний уряд показує, що «на межі краху можна проводити жорсткі й розумні економічні реформи, відновлювати суспільний договір, демонструвати стриманий патріотизм – і все одно вигравати вибори».
Крім того, у 2023 році після багатьох років «болісної реструктуризації» Греція очолила щорічний рейтинг Economist багатих економік світу.
Нагадаємо, торік країною року за версією Economist стала Україна.
Видання виділило дві групи країн, які заслуговують на визнання у 2023 році. Перша група – це країни, які протистояли автократичним сусідам. Серед них Україна, адже українці борються проти російської армії, незважаючи на вагання західних союзників щодо допомоги у війні. Опір російському залякуванню чинила і Молдова, а Фінляндія стала членом НАТО, незабаром до Альянсу доєднається і Швеція.
В Азії країни протистояли китайському впливу, часто за підтримки Сполучених Штатів. Філіппіни захищали морські кордони від китайських кораблів. У серпні Японія та Південна Корея відклали історичні суперечки і поглибили співпрацю.
Була й інша група країн. Мова йде про ті держави, які захищали в себе ліберальні цінності. Ліберія зуміла «мирно змінити владу», так само Східний Тимор зберіг репутацію країни, яка поважає права людини та вільну пресу. У Таїланді та Туреччині надія зажевріла, коли опозиція наполегливо намагалася скинути автократичні режими.
Бразилія обрала нового президента Луїса Інасіу Лулу да Сілву після чотирьох років керівництва Жаїра Болсонару, який підтримував фермерів, що спалювали тропічні ліси. Нова адміністрація швидко скоротила темпи вирубки лісів в Амазонії майже на 50%.
Цей рік був видатним і для Польщі. Економіка країни витримала війну у сусідній країні та прийняла мільйони переселенців з України. The Economist також розмірковує, чи може Польща стати найкращою країною в наступному році, враховуючи те, що до влади прийшов новий уряд з премʼєром Дональдом Туском.
10 груд. 2023 09:59
181
У щорічній публікації Євростату про «показники якості життя», Австрія набрала 7,9 балів з 10.
Австрію визнали найщасливішою країною Європ. Про це свідчать дані у щорічній публікації Євростату про «показники якості життя» – країна набрала 7,9 балів з 10.
Про це свідчать результати опитувань, проведених у всіх країнах-членах ЄС, повідомляє видання Independent.
Польща, Фінляндія та Румунія посіли друге місце за даними, набравши 7,7 з 10, тоді як Болгарія мала найнижчий бал – вона набрала менше 5,6 за загальним показником.
Євростат заявив, що публікація має на меті «відобразити тенденції суб’єктивного благополуччя європейських громадян», зазначивши, що «громадяни ЄС, як правило, були досить задоволені своїм життям в цілому, отримавши в середньому 7,1 бала з 10».
У звіті сказано, що на загальну задоволеність респондентів своїм життям впливають такі фактори, як рівень освіти, сімейна та фінансова стабільність, а не просто багатство.
«Цікаво відзначити, що деякі країни, які раніше асоціювалися з низьким рівнем доходу – такі як Румунія та Польща, належать до країн, де задоволеність життям найвища, що демонструє складність зв’язку між суб’єктивним благополуччям і економічним добробутом», – повідомили в Євростаті.