12 листоп. 2024 11:07
293
Загалом Україна може розгорнути до 15 батарей HAWK.
Батареї HAWK виробництва Raytheon, оснащені шістьма ракетами кожна, можуть замінити близько третини систем протиповітряної оборони, що нині використовуються в Україні. Тайвань планував списати близько сотні таких пускових установок.
Про це пише Forbes.
Ймовірно, Тайвань без зайвого розголосу став одним із головних постачальників зенітних систем для Повітряних сил України. Колишній чиновник Пентагону Тоні Ху заявив на YouTube-каналі RJ War Room, що Тайвань передав Україні свої зайві батареї зенітних ракет HAWK.
Ця інформація, схоже, підтверджує угоду щодо постачання ППО від Тайваню до України за посередництва США. Видання Taiwan News раніше повідомляло, що Сполучені Штати купують у Тайваню ракети Phase III MIM-23 Hawk та передають їх Україні в межах військової допомоги.
Системи MIM-23 HAWK, зокрема пускові установки та радари, значно підсилять українську ППО разом із додатковими комплексами, які передали Україні США та Іспанія.
Загалом Україна може розгорнути до 15 батарей HAWK, кожна з яких включатиме щонайменше шість пускових установок із трьома ракетами та радарами. На початку війни Україна мала близько 50 зенітних батарей, в основному радянських С-300, які частково замінили на сучасні західні комплекси, зокрема Patriot.
HAWK може зайняти близько третини засобів ППО, що зараз використовуються Україною. Тайвань не афішує свою допомогу, проте її підтримка помітна.
Система HAWK, створена понад 60 років тому, вирізняється простотою, надійністю та високою мобільністю. Вона ефективна проти повільніших цілей, таких як безпілотники та крилаті ракети, а також сумісна з NASAMS.
Влітку 2023 року американські чиновники вели перемовини з тайванськими колегами щодо придбання близько десяти батарей HAWK. Тайвань планував списати близько сотні пускових установок, які збиралися замінити на місцеві системи та закордонні NASAMS.
Україна поступово розширила та диверсифікувала свою систему ППО, включивши до неї різноманітні іноземні ракети, пускові установки та радари.
Така диверсифікація є важливою для безпеки. Чим більше різних систем використовує Україна, тим ширший арсенал ракет та виробничих потужностей може бути використаний для поповнення запасів і захисту українських міст від російських ракетних і безпілотних атак.
Недоліки HAWK Попри ефективність, HAWK не належить до висококласних систем на кшталт Patriot з дальністю 160 км. Дальність HAWK обмежується 48 км, а його радар має схильність до глушіння, що є його слабким місцем.
Влітку 2023 року повідомлялося, що Тайвань виділить 5 млн доларів на ініційований Литвою проєкт відновлення інфраструктури на Київщині.