20 черв. 2026 09:15

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що відмовляється від нагороди Командорський хрест із зіркою Ордена "За заслуги перед Польщею" через позбавлення президента Зеленського ордена Білого Орла.
Про це міністр написав у свожму фейсбуці.
Після такого вкрай недружнього кроку польського лідера Андрій Сибіга не бачить можливості зберігати надану йому в жовтні 2022 року високу державну нагороду Республіки Польща – Командорський хрест із зіркою Ордена "За заслуги перед Польщею". "Невдовзі поверну його Польщі", - пообіцяв він.
"Ми ніколи не хотіли цього конфлікту. Натомість протягом півтора року активно працювали над врегулюванням суперечностей, деполітизацією історичних питань, розблокуванням фахової, наукової роботи, пошуково-ексгумаційних робіт і перепоховань на запит польської сторони, відновленням діяльності Конгресу істориків. Ми багато чого досягли на цьому шляху. Просто зараз тривають пошукові роботи в Гуті-Пеняцькій, про які просили поляки", - нагадав Андрій Сибіга.
Але, на переконання українського міністра, "жоден президент іншої країни не буде диктувати нам нашу історію".
Андрій Сибіга висловив надію, що згодом холодний розум візьме гору і поляки повернуться до рівноправного діалогу, який відповідає союзницьким відносинам між нашими країнами на тлі протидії спільному ворогу в Москві.
"Нам шкода, що емоції взяли гору в Варшаві та змусили польських політиків іти на невиправдані, імпульсивні та зневажливі кроки в бік навіть не Президента Зеленського, а насамперед Української держави", - написав український міністр.
Нагадаємо, президент Польщі Кароль Навроцький позбавив президента України Володимира Зеленського ордена Білого Орла — найвищої відзнаки Польщі, якою його нагородив експрезидент Польщі Анджей Дуда.