Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 22 листопада
+1
$   41.32
  42.99

Супутник, на який «скинулися» українці, вже допомагає ЗСУ. Резніков розповів про перші результати

29 верес. 2022 10:03

Останнє оновлення  
29 лип. 2024 13:54
Топ новиниСуспільство
0

135

0
Супутник, на який «скинулися» українці, вже допомагає ЗСУ. Резніков розповів про перші результати


Супутник, на який «скинулися» українці, вже допомагає ЗСУ. Резніков розповів про перші результати

Міністр оборони України Олексій Резніков провів робочу зустріч з волонтером Сергієм Притулою, де обговорили практичні результати безпрецедентного проекту, який було реалізовано влітку.

Резніков нагадав, що завдяки пожертвам українців сили оборони України отримали доступ до інформації з угрупування супутників компанії ICEYE.

Завдяки коштам українців підтримка з космосу вже дає результати на полі бою.

«Сили оборони України, насамперед – бойові бригади ЗСУ, вже деякий час отримують потік даних з супутників ICEYE. Знімки безпосередньо розшифровують та опрацьовують фахівці воєнною розвідки Міноборони, які пройшли відповідне навчання», - розповів міністр оборони.

За перші два дні роботи супутника було виявлено понад 60 одиниць бойової техніки, яку ворог намагався замаскувати у лісосмугах та за іншими перешкодами. Її виявили тому, що супутники ICEYE збирають інформацію за технологією Synthetic aperture radar (SAR). Зазначену техніку було б дуже складно або неможливо помітити засобами оптичних супутників.

Натомість координати «схованого» були оперативно передані для нанесення вогневого ураження. Зокрема, у районі н.п. Хрещенівка та Українка на Херсонщині, а також поблизу Новоселівки на Донеччині.

Фактично, тільки за ці два дні ворог втратив бронетехніки на більшу суму, ніж коштує весь проект з супутниками, зазначив міністр.

Що варто розуміти стосовно переваг, які надають супутники ICEYE?

По-перше, Україна отримала можливість комбінувати дані оптичних супутників від партнерів та дані SAR. Це принципово збільшує нашу здатність виявляти та наносити ураження російським окупантам.

Супутники з технологією SAR стають особливо актуальними восени та взимку, коли погана погода, хмарність чи сніг. Для них немає різниці – день чи ніч. Тому ворог не сховається.

По-друге, саме наші військові визначають, звідки і коли отримувати потрібні дані. Наразі здійснюється систематичний моніторинг основних районів ведення бойових дій на півдні та сході.

По-третє, відомості надходять від аналітиків до бойових підрозділів дуже швидко. Російським окупантам буде складніше приховувати свої наміри, це ще більше ускладнить їхню логістику.

Як зазначив міністр, це - реальний внесок у зміцнення оборони України завдяки технологічній перевазі. Адже у російських військ таких можливостей немає. 

«Я вже неодноразово зазначав, що ми зможемо здолати Росію тільки за рахунок якості нашої оборони. Саме тому вважаю цей проект своєрідним стартапом, що відкриє двері для інших амбіційних ініціатив і рішень», - додав Олексій Резніков