Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 15 квітня
+9
$   39.57
  42.16

11 лип. 2023 11:07

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Політика
0

118

0

Столтенберг заявив: у Вільнюсі ухвалять «потужне рішення» щодо України

Столтенберг заявив: у Вільнюсі ухвалять «потужне рішення» щодо України

12 липня, учасники обговорять прийняття відповідних рішень


Screenshot_3

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг впевнений, що учасники саміту НАТО у Вільнюсі ухвалять «потужне рішення» щодо України та підтвердять, що вона стане членом НАТО.

Про це він заявив під час форуму, що відбувається одночасно із самітом у Вільнюсі.

«Я впевнений, що ми ухвалимо потужне рішення щодо України. Я також впевнений, що учасники (саміту — ред.) підтвердять, що Україна стане членом НАТО. Ми маємо багаторічну програму переходу України на стандарти НАТО», — сказав Столтенберг.

Він додав, що на зустрічі у середу, 12 липня, учасники обговорять прийняття відповідних рішень.

«Україна пройшла довгий шлях з того часу, як ми прийняли це рішення у 2008 році, коли прийняли план дій щодо членства, Україна стала ближче до НАТО», — зазначив генсек НАТО.

Він також наголосив на важливості рішень, ухвалених Альянсом, зокрема надання «чіткого розуміння», що Україна стане членом НАТО, скасування ПДЧ, посилення Збройних сил України згідно зі стандартами НАТО та заснування Ради Україна-НАТО.

Раніше міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомляв, що союзники НАТО вирішили скасувати План дій щодо членства (ПДЧ) на шляху України до вступу в Північноатлантичний альянс.

10 лип. 2023 12:48

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Політика
0

88

0
У НАТО домовилися спростити Україні шлях вступу до Альянсу — Кулеба

Після інтенсивних переговорів союзники по НАТО досягли консенсусу щодо усунення ПДЧ зі шляху України до членства


90a66ef-1kuleba

Союзники НАТО дійшли згоди щодо усунення Плану дій щодо членства (ПДЧ) на шляху України до вступу в Альянс. Тобто це рішення пришвидшує приєднання України до військового блоку.

Про це повідомив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

«Після інтенсивних переговорів союзники по НАТО досягли консенсусу щодо усунення ПДЧ зі шляху України до членства. Я вітаю це довгоочікуване рішення, яке скорочує наш шлях до НАТО. Це також найкращий момент, щоб прояснити запрошення Україні стати членом», — написав він у Twitter.

Північноатлантичний договір передбачає, що приєднання до НАТО нової країни мають схвалити всі члени Альянсу: ця процедура зараз триває щодо вступу Фінляндії та Швеції. У 1999 році в Альянсі схвалили механізм плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) — програми з п'яти пунктів, де розглядаються політичні та економічні питання країни, її оборона та військовий потенціал, ресурси, безпека та правові питання.