9 жовт. 2023 10:16
160
За словами Буданова, попри невдачу операції, спецпризначенці отримали важливі навички, які потім використали при десантуванні на лівий берег Дніпра в Херсонській області та висадки в Криму.
Українські спецпризначенці ГУР тричі намагалися звільнити окупований Енергодар та Запорізьку АЕС.
Про це йдеться у матеріалі NV.
За словами керівника ГУР Кирила Буданова, перша спроба була зроблена в серпні 2022 року. Тоді український спецназ перетнув тоді ще повноводне Каховське водосховище в районі Енергодара на човнах.
Командир особливого підрозділу ГУР під позивним "Шаман", який тоді брав участь в операції, додав, що метою операції було створення на лівому березі плацдарму для подальшого звільнення Енергодара і ЗАЕС.
Але військові не змогли закріпитися і були змушені відступити.
Потім бійці ГУР ще двічі намагалися висадитись на лівому березі. Під час третьої спроби росіяни підігнали танки до самого берега, через що українським військовим знову не вдалося закріпитися.
За словами Буданова, попри невдачу операції, спецпризначенці отримали важливі навички, які потім використали при десантуванні на лівий берег Дніпра в Херсонській області та висадки в Криму.
Також керівник ГУР певен, що завдяки цим спробам десантування росіяни так і не наважилися підключити ЗАЕС до своєї енергосистеми.
29 верес. 2023 10:49
173
МАГАТЕ закликає РФ негайно вивести увесь військовий та інший неуповноважений персонал із ЗАЕС та повернути станцію під повний контроль компетентних органів України
Генеральна конференція Міжнародного агентства з атомної енергії схвалила резолюцію щодо негайного повернення Запорізької атомної електростанції під повний контроль України.
Про це сьогодні, 29 вересня, повідомили в пресслужбі Міністерства енергетики України.
Під час 67-ї сесії Генеральної конференції МАГАТЕ 69 країн підтримали резолюцію щодо ядерної безпеки в Україні.
МАГАТЕ закликає РФ негайно вивести увесь військовий та інший неуповноважений персонал із ЗАЕС та повернути станцію під повний контроль компетентних органів України відповідно до існуючої ліцензії, виданої Державною інспекцією ядерного регулювання України (ДІЯРУ), забезпечити безпечне та захищене функціонування станції, для того щоб Агентство здійснювало ефективне та дієве впровадження гарантій безпеки відповідно до Угоди України про всеосяжні гарантії та Додаткового протоколу.
"Ми вдячні нашим партнерам, кожній країні за голос на підтримку дотримання гарантій забезпечення ядерної та радіаційної безпеки. Прийняття України до Ради керуючих МАГАТЕ, а також ухвалення резолюції, яка закликає до повернення нашої ЗАЕС під контроль України — доказ того, що цивілізований світ з нами", — зазначив міністр енергетики Герман Галущенко.
Очільник Міненерго також подякував генеральному директору МАГАТЕ Рафаелю Гроссі за зусилля, які докладає Агентство для врегулювання ситуації довкола окупованої ЗАЕС.