4 груд. 2023 09:36
166
Що відомо про День обіймів
Всесвітній день обіймів відзначається двічі на рік – 4 грудня та 21 січня. Коли виникло свято, достеменно невідомо, але знаємо, що його започаткували студенти. У 70-х роках двадцятого століття. Хлопці та дівчата просто обіймалися у цей день, не маючи жодного інтимного підтексту.
За інформацією Вікіпедії, протягом року має два дні обіймів: 4 грудня – Міжнародний день обіймів, 21 січня – Національний день обіймів.
Свято виникло у на Заході. Основне його завдання – обмінюватися своїми емоціями та душевним теплом. А також – привертати увагу до важливості спілкування. Науковці говорять про користь від обіймів для всього організму.
Маємо ще одну версію виникнення Дня обіймів. Вона повертає нас у 1986 рік, в штат Мічиган. Власник подарункового магазину Кевін Заборні вирішив додати особливості своїй крамниці. Раз в рік пропонував відвідувачам обійматися – без жодного підтексту, просто, щоб покращити настрій. Робили це обов’язково добровільною.
Наші думки здатні впливати на процеси у нашому організмі. Як виявили дослідники, люди, які позитивно сприймають світ, мають тенденцію до нижчого тиску, менше схильні до розвитку серцевих захворювань, краще контролюють вагу, у них здоровіший рівень цукру в крові. Якщо людина з серйозним захворюванням концентруватиметься на позитивних емоціях, це може підвищити її імунітет і не дати розвинутися депресії. Навіть у невиліковно хворих людей якість життя може значно покращитися, коли вони не зациклюються на сумних переживаннях, а намагаються знайти щось позитивне у кожному дні.
«За можливості проявляйте свої почуття з допомогою дотиків. Доведено, що звичайний дотик може зменшити відчуття виключення та покращити настрій. А в деяких випадках - навіть зменшити відчуття болю», - зазначають в українському МОЗ.
Існує, навіть, поняття обіймотерапія - це форма психотерапії, в якій особа одержує фізичну та емоційну підтримку через обійми. Обійми можуть бути подані як професійними терапевтами, так і близькими людьми. Вважається, що обійми сприяють зниженню рівня стресу та тривожності, збільшенню рівня щастя та сприяють покращенню настрою.
Нaуковці визнaчили, що близько третини почуття щaстя зaлежить від генів. Тобто деякі люди більше схильні почувaтися щaсливими ніж інші. Втім, це не ознaчaє, що відчуття щaстя зумовлене лише природно. Дослідження вкaзують, що здебільшого щaстя зaлежить від виборів, що ми робимо у своєму житті.
Ось кількa порaд, які допоможуть почувaтися щaсливими: