5 жовт. 2023 17:33
234
Українським біженцям пропонуватимуть фінансову допомогу від $1 090 до $4 355 на людину.
Державний секретаріат із міграції Швейцарії та влада кантонів розробили тимчасову стратегію добровільного повернення українських біженців в Україну.
Про це пише Swissinfo.
У стратегії йдеться, що для українців скасують статус тимчасового захисту в 2024—2025 роках, тобто за два-три роки з початку повномасштабної війни. Швейцарія планує, що після скасування цього статусу 70 тисяч українців повернуться додому, і 80% — добровільно. Швейцарська влада розраховує, що процес займе від шести до девʼяти місяців.
Українським біженцям пропонуватимуть фінансову допомогу від $1 090 до $4 355 на людину. Це залежатиме від того, коли українці будуть виїжджати. Чим раніше до закінчення дії статусу тимчасового захисту, тим більша допомога.
Стратегія передбачає, що люди, які будуть довго перебувати у Швейцарії, з меншою імовірністю захочуть виїхати. Держсекретаріат з міграції вважає, що 20%, або 14 тисяч, українців прагнутимуть залишитися в країні.
20 верес. 2023 10:00
143
Підтримку українців планують скоротити у 2024 році
Польща, ймовірно, скоротить фінансову підтримку українців, які втекли від агресії РФ проти України.
Про це в інтерв'ю телеканалу Polsat заявив речник уряду Пьотр Мюллер, повідомляє Bloomberg.
За його словами, підтримка біженців, яка включає в себе відмову від вимог щодо проживання та надання дозволу на роботу, вільний доступ до шкіл, медичної допомоги та пільг на сім'ю, не буде продовжена у 2024 році.
"Ці правила просто втратять чинність наступного року. Я думаю, що в значній мірі ці правила не будуть продовжені", – зазначив Мюллер.
Напередодні Європейська комісія запропонувала продовжити тимчасовий захист для українців, які втекли від агресії Росії проти України, з 4 березня 2024 року до 3 березня 2025 року.
ЄС активував Директиву про тимчасовий захист 4 березня 2022 року за одностайним рішенням держав-членів, і її було автоматично продовжено на один рік.
Комісія вважає, що причини для тимчасового захисту залишаються, і тому тимчасовий захист слід продовжити як необхідну відповідь на поточну нестабільну ситуацію, яка ще не сприяє безпечному та тривалому поверненню тих, хто користується тимчасовим захистом.
Тепер цю пропозицію має затвердити Рада ЄС.