Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 04 квітня
+18
$   41.19
  45.55

Штучний інтелект уперше створив автопортрет

22 груд. 2024 12:15

Технології та наука
0

770

0
Штучний інтелект уперше створив автопортрет

Це викликало дискусії про етику в мистецтві.


Штучний інтелект вперше намалював автопортрет, показавши, як, на його думку, він може виглядати.

Як повідомляє видання Daily Star, штучний інтелект «усвідомлює», що він не є людиною, а лише комп’ютерною системою, тож міг би представити себе у вигляді робота. Однак замість цього він створив зображення, яке є сумішшю стилів 40 художників, які завантажили в програму власні селфі.

Цей експеримент організувала страхова компанія Hiscox для презентації свого першого звіту Art and AI Report, що досліджує вплив штучного інтелекту на мистецький світ і порушує етичні питання щодо використання технологій у творчості.

Штучний інтелект уперше створив автопортрет

У звіті наголошується, що сучасні ШІ-генератори зображень здатні створювати нові роботи, аналізуючи творчість художників з різних епох. Наприклад, у єдиному творі можуть об’єднуватися елементи від Леонардо да Вінчі до Бенксі, часто без згоди авторів або надання їм компенсації.

За даними Hiscox, 77% колекціонерів і 78% мистецтвознавців вважають, що художники мають отримувати справедливу оплату за використання їхніх робіт у ШІ-моделях.

Штучний інтелект уперше створив автопортрет - фото 2

Для підтвердження своєї позиції Hiscox провела тест і виплатила компенсації всім 40 художникам, чиї роботи були залучені у створенні автопортрета.

Водночас 37% колекціонерів висловили стурбованість через те, що твори митців використовуються без дозволу. Крім того, 42% колекціонерів і любителів мистецтва зазначили, що мають етичні сумніви стосовно мистецтва, створеного штучним інтелектом.

Штучний інтелект уперше створив автопортрет - фото 3

Звіт також показав, що 82% колекціонерів і 76% ентузіастів підтримують ідею чіткого маркування робіт, створених за допомогою ШІ, щоб їх можна було відрізнити від мистецтва, створеного людиною.