Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 21 лютого
+4
$   38.48
  41.54

24 січ. 2024 17:23

Останнє оновлення  
24 січ. 2024 17:23
Культура
0

1045

0

Шевченківська премія 2024 – оголосили фіналістів

Шевченківська премія 2024 – оголосили фіналістів

Хто може отримати Шевченківську премію.


Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка оголосив перелік творів, що претендують на здобуття відзнаки у 2024 році.

Про це повідомили у пресслужбі Комітету.

Номінанти на премію з літератури

  • Дмитро Лазуткін — книга поезій «Закладка»
  • Ігор Павлюк — книга поезій «Танець Мамая»
  • Степан Процюк — книги «Руки і сльози. Роман про Івана Франка», «Місяцю, місяцю: роман про Григора Тютюнника»
  • Ярина Чорногуз — книга поезій «[dasein: оборона присутності]».

Номінація Літературознавство та мистецтвознавство

  • Ігор Набитович — книга «Саґа мистецької родини: Алєксандер Фредро, Софія Шептицька, митрополит Андрей Шептицький»
  • Людмила Тарнашинська — книга «Українське шістдесятництво: профілі на тлі покоління. Історико-літературний та поетикальний аспекти».

Претенденти на перемогу в номінації Публіцистика, журналістика

  • Іван Коломієць (Вано Крюґер) — книжка есеїв «Розчахнута квітка»
  • Євген Малолєтка, Мстислав Чернов, Василиса Степаненко — серія журналістських матеріалів про облогу Маріуполя (репортажі, фото та відеорепортажі, розслідування та фільм «20 днів у Маріуполі»)
  • Олександр Михед — книга «Позивний для Йова. Хроніки вторгнення».

Відзнака в категорії «Кіномистецтво»

  • Володимир Мула — документальна стрічка «ЮКІ»
  • Дмитро Сухолиткий-Собчук — повнометражний ігровий фільм «Памфір».

Також на сайті Комітету представлено номінантів у категоріях «Театральне мистецтво», «Музичне мистецтво» та «Візуальні мистецтва».

23 січ. 2024 16:40

Останнє оновлення  
23 січ. 2024 16:40
Культура
0

977

0
Український фільм претендує на «Оскар». Список номінантів на премію

Повний список номінантів на Оскар-2024


Академія кінематографічних мистецтв і наук оголосила кандидатів на перемогу у престижній церемонії нагородження «Оскар-2024». На нагороди також претендує українська стрічка Мстислава Чернова «20 днів в Маріуполі».

Найкращий фільм

  • «Оппенгеймер» (режисер Крістофер Нолан);
  • «Барбі» (Ґрета Ґервіґ);
  • «Анатомія падіння» (Жюстін Тріє);
  • «Вбивці квіткової повні» (Мартін Скорсезе);
  • «Бідолашні створіння» (Йорґос Лантімос);
  • «Маестро» (Бредлі Купер);
  • «Минулі життя» (Селін Сон);
  • «Зона інтересу» (Джонатан Ґлейзер);
  • «Залишені» (Александер Пейн);
  • «Американський фікшн» (Корд Джефферсон).

Найкращий режисер

  • Крістофер Нолан («Оппенгеймер»);
  • Йорґос Лантімос («Бідолашні створіння»);
  • Мартін Скорсезе («Вбивці квіткової повні»);
  • Жюстін Тріє («Анатомія падіння»);
  • Джонатан Ґлейзер («Зона інтересу»).

Найкращий актор першого плану

  • Бредлі Купер («Маестро»);
  • Кілліан Мерфі («Оппенгеймер»);
  • Пол Джаматті («Залишені»);
  • Колман Домінго («Растін»);
  • Джеффрі Райт («Американський фікшн»).

Найкраща акторка першого плану

  • Емма Стоун («Бідолашні створіння»);
  • Сандра Гюллер («Анатомія падіння»);
  • Кері Малліґан («Маестро»);
  • Лілі Ґладстоун («Вбивці квіткової повні»);
  • Аннет Бенінг («Наяд»).

Найкращий актор другого плану

  • Раян Гослінг («Барбі»);
  • Роберт де Ніро («Вбивці квіткової повні»);
  • Роберт Дауні-молодший («Оппенгеймер»);
  • Стерлінг К. Браун («Американський фікшн»);
  • Марк Руффало («Бідолашні створіння»).

Найкраща акторка другого плану

  • Емілі Блант («Оппенгеймер»);
  • Джоді Фостер («Наяд»);
  • Америка Феррера («Барбі»);
  • Давайн Джой Рендольф («Залишені»);
  • Даніелла Брукс («Барва пурпурова»).

Найкращий оригінальний сценарій

  • «Анатомія падіння» (Жюстін Тріє, Артур Харарі);
  • «Залишені» (Девід Гемінґсон);
  •  «Травень, грудень» (Семі Берч, Алекс Механік);
  • «Минулі життя» (Селін Сон);
  • «Маестро» (Бредлі Купер, Джош Сінгер).

Найкращий адаптований сценарій

  • «Американський фікшн» (Корд Джефферсон);
  • «Барбі» (Ґрета Ґервіґ, Ноа Баумбах);
  • «Зона інтересу» (Джонатан Ґлейзер);
  • «Оппенгеймер» (Крістофер Нолан);
  • «Бідолашні створіння» (Тоні Макнамара).

Найкраща операторська робота

  • «Вбивці квіткової повні» (Родріго Прієто);
  • «Маестро» (Метью Лібатік);
  • «Оппенгеймер» (Хойте ван Хойтема);
  • «Бідолашні створіння» (Роббі Раян);
  • «Граф» (Едвард Лекмен).

Найкращий монтаж

  • «Анатомія падіння»;
  • «Залишені»;
  • «Вбивці квіткової повні»;
  • «Оппенгеймер»;
  • «Бідолашні створіння».

Найкращий анімаційний фільм

  • «Хлопчик і чапля» (Хаяо Міядзакі);
  • «Стихії» (Пітер Сон);
  • «Людина-павук: Крізь всесвіт» (Хоакім дос Сантос, Джастін Томпсон, Кемп Паверс);
  • «Мрії Робота» (Пабло Бергер);
  • «Німона» (Нік Бруно, Трой Квон);

Найкращий закордонний фільм

  • «Зона інтересу» (Джонатан Глейзер);
  •  «Снігова спільнота» (Хуан Антоніо Байона);
  • «Ідеальні дні» (Вім Вендерс);
  • «Капітан» (Маттео Гарроне);
  • «Учительська» (Ількер Чатак).

Найкращий документальний фільм

  • «20 днів у Маріуполі» (Мстислав Чернов);
  • «Чотири дочки» (Каутер Бен Ханіа);
  • «Вічна памʼять» (Майте Альберді);
  • «Бобі Вайн: Народний президент» (Крістофер Шарп, Мозес Бвайо);
  • «Убити тигра» (Ніша Пахуджа).

Найкращий саундтрек

  • «Американський фікшн» (Лора Карпман);
  • «Вбивці квіткової повні» (Роббі Робертсон);
  • «Індіана Джонс і Реліквія Долі» (Джон Вільямс);
  • «Бідолашні створіння» (Джерскін Фендрікс);
  • «Оппенгеймер» (Людвіг Ґоранссон).

Найкраща пісня

  • «Барбі» (ImJustKen);
  • «Барбі» (What I Was Made For?);
  • «Вбивці квіткової повні» (Wahzhazhe);
  • «Із вогником» (The Fire Inside);
  • «Американська симфонія» (It Never Went Away).

Найкращі візуальні ефекти

  • «Творець»;
  • «Ґодзілла: Мінус один»;
  • «Місія нездійсненна 7»;
  • «Наполеон»;
  • «Вартові Галактики 3»