Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 02 квітня
+8
$   41.37
  44.61

Що таке харчові добавки та чи варто їх боятися?

28 січ. 2025 18:05

Новини компаній
0

105

0
Що таке харчові добавки та чи варто їх боятися?

Сьогодні майже кожен продукт із магазину містить харчові добавки, однак для багатьох людей це визначення має негативний відтінок.


У суспільстві закріпився стереотип, що харчові добавки — це “небезпечна хімія, яка шкодить здоров’ю”.

Давайте спробуємо розібратися, чи це справді так, і які добавки можна вважати безпечними.

Що таке харчові добавки?

Перші харчові добавки з’явилися наприкінці XIX століття разом із появою масового виробництва продуктів. Їжа стала безпечнішою для споживання і зникла проблема масових отруєнь, а довший термін зберігання допоміг транспортувати продукти в різні регіони. Це частково вирішило проблему голоду.

Сьогодні харчові добавки — це речовини, які додають до продуктів для покращення їхніх характеристик: смаку, аромату, кольору, тривалості зберігання чи структури. Завдяки ним їжа стає безпечною, зручною в транспортуванні й загалом такою, яку ми звикли бачити на полицях магазинів.

Шкідливі чи безпечні?

Харчові добавки можуть бути цілком безпечними, не кожне “Е” на етикетці негативно впливатиме на ваше на здоров’я. Розглянемо дві категорії досить поширених харчових інгредієнтів.

Цілком безпечні та корисні добавки

  1. Аскорбінова кислота (E300) Цей антиоксидант, який запобігає окисленню жирів і зберігає свіжість продукту.
  2. Бета-каротин (E160a). Популярний натуральний барвник, джерело вітаміну А, який додає кольору і стане корисним для здоров’я.
  3. Лецитин (E322) — натуральний емульгатор, що сприяє збереженню однорідної структури ковбаси.

Речовини, які потрібно споживати контрольовано

  1. Нітрит натрію (E250). Використовується для збереження кольору та захисту від бактерій, але у великих кількостях може бути шкідливим.
  2. Глутамат натрію (E621). Підсилює смак, однак надмірне споживання може викликати алергічні реакції.
  3. Сорбат калію (E202). Консервант, який запобігає розвитку цвілі, але краще обирати продукти з мінімальним його вмістом.

Чому без харчових добавок не обійтися?

Люди століттями намагалися вирішити проблему якості та зберігання продуктів: сіль використовували для консервації м’яса і риби, мед — для збереження фруктів, а спеції додавали для покращення смаку та маскування неприємних запахів. Із часом технології розвивалися, однак мета не змінилася — завдяки харчовим інгредієнтам їжа має ставати смачнішою та безпечнішою.

Харчові інгредієнти — це не загроза, а досягнення сучасної науки, яке зробило їжу кращою. Відповідальні українські компанії (такі як Prodservis) мають сертифікати якості на свою продукцію і виробники можуть використовувати їхні харчові інгредієнти без зайвих ризиків. Щоб не боятися харчових добавок, варто читати склад продукту у магазині. Звертайте увагу на кількість штучних підсолоджувачів і консервантів, особливо якщо купуєте їжу для дітей.

Що таке харчові добавки та чи варто їх боятися?



0
0