7 лют. 2024 14:53
1446
Схеми для переривчастого голодування: що вони означають.
Інтервальне голодування має багато прихильників. Це розроблена програма, яка допомагає схуднути. Принципи досить прості – чергувати періоди прийому їжі та голодування. Режим залежить від обраної схеми, а їх є декілька. Переривчасте харчування не несе шкоди, якщо знати всі правила і контролювати раціон. Тільки коли ви матимете повноцінне меню, побачите користь від такого харчування. Чи це дієта? Швидше, спосіб харчуватись і втрачати зайві калорії.
Це найбільш поширена схема. Її зміст: протягом 8 годин ви приймаєте їжу, скільки хочете і коли хочете. Головне, аби було комфортно. Проте наступні 16 годин стають періодом безперервного табу на споживання будь-яких продуктів. Як це втілити у житті? Як варіант, дозволити собі їсти із 12 до 20 години. Або з 9 години ранку до 6 години вечора. Така схема вважається найлегшою і майже не викликає труднощів із дотриманням.
Це схема, в основі якої немає радикальних заборон. Хоча є правила, яких, звичайно, потрібно дотримуватися. Якщо коротко: протягом 5 днів у тижні ви харчуєтеся, як звикли. Але 2 дні робите виклик для організму. Ви не повинні зовсім відмовитися від їжі, але варто скоротити кількість спожитих калорій. Надайте перевагу овочам, фруктам, пийте багато води. Читайте склад продуктів та рахуйте їх калорійність. Жінкам рекомендують споживати до 600 калорій, чоловікам – 800.
Два дні так званого голодування не варто відкладати на вихідні, адже тоді значно важче втриматися від спокус – хочеться розслабитися.
Така схема переривчастого харчування підійде далеко не всім, адже тут потрібно проявити витривалість та силу волі. Із назви зрозуміло, що вживати їжу можна лише протягом 4 годин підряд. Інші 20 годин – голодувати.
Цей тип голодування трохи легший за описаний вище варіант. Він передбачає, що протягом доби ви маєте 6 годин на споживання різної їжі. Інші ж 18 годин – суворий піст. За такою схемою може бути запропонований такий графік харчування: сніданок о 12:30, обід о 15 годині, вечеря о 18:30.
Головна перевага такої дієти полягає у тому, що не потрібно обмежувати себе в різноманітності продуктів. Навпаки – ваша тарілка має містити всі важливі компоненти, які насичуватимуть організм білками, жирами та вуглеводами.
Перед тим, як почати інтервальне голодування, варто проконсультуватися із сімейним лікарем. При деяких захворюваннях такі схеми харчування можуть бути протипоказані.
Жорстка дієта заборонена