14 груд. 2023 13:16
813
Як зустріти Новий рік, щоб не мати проблем - поради від Україна.info.
Через два тижні матимемо Новий рік 2024. Великомасштабна війна в Україні внесла свої корективи у традиції його святкування. Не всі населені пункти мають ялинки на центральних площах, та й час не для гучних веселощів. Тим паче діє кілька законодавчих обмежень, які, зокрема, стосуються комендантської години у нічний час і використання феєрверків.
У листопаді набув чинності закон, що забороняє використовувати салюти і петарди. Поки на українську землю не прийшла масштабна війна, такі піротехнічні засоби допомагали створювати веселу атмосферу. Їх запускали як спеціальні компанії, що на цьому спеціалізуються, так і звичайні громадяни просто біля свого будинку.
Зазначимо, що ще з 2014 року чимало міст говорили про заборону використання феєрверків, однак до 2022 це були, радше, рекомендації, а не заборони.
За порушення норм законодавства передбачена адміністративна відповідальність.
У Кодексі України про адміністративні правопорушення є стаття, яка регулює вимоги щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші у громадських місцях та населених пунктах. Хоча новорічна ніч завжди пов’язана із веселощами, гучною музикою та розвагами, але потрібно тримати все в межах норми. Пам’ятайте, якщо ви живете у квартирі чи навіть в приватному будинку, то гучне застілля може заважати вашим сусідам. А серед них трапляються і сім’ї з маленькими дітьми, і літні люди.
Тому, якщо не хочете конфліктів у Новий рік, то старайтеся не шуміти з 22 до 8 години. Порушення норм може тягнути за собою адміністративну відповідальність.
Під час воєнного стану на території України діє комендантська година, яку не можна порушувати навіть у свята. Новий рік 2024 – не виняток. Тривалість комендантської години у населених пунктах різна, на це впливає географія розташування міста чи села відносно лінії фронту або прикордонної території.
Наприклад, у Харкові комендантська година діє із 23 до 5 години. У Львові, Рівному, Тернополі, Чернівцях – комендантська година розпочинається о півночі і триває до 4-5 години ранку. У Києві та Одесі – із 00:00 до 05:00. За повідомленнями місцевої влади, змін у новорічну ніч не буде.
Ворог підступний, тому у новорічну ніч теж не варто розслаблятися. І якщо після кількох келехів шампанського ви почули вибухи в небі, то, як би ви не пишалися роботою нашої ППО, не варто її знімати та поширювати у соцмережах. По-перше, це допоможе росіянам, по-друге, ви нестимете кримінальну відповідальність.
Якщо ви святкуєте Новий рік у родинному колі, то приготуйте речі, які вам знадобляться для того, щоб пройти в укриття. А також зарядіть павербанки і ліхтарі. У росіян для ракетних обстрілів немає свят і вихідних.
13 груд. 2023 14:48
854
Поради, як підготуватися до зустрічі Нового року 2024
Для того, щоб гарно відсвяткувати Новий рік 2024, потрібно скласти план. Коли ви все «розкладете по поличках», то не пропустите важливих деталей та матимете гарний настрій. Звичайно, велика війна вплинула на життя українців і про гучні святкування не йдеться. Проте зібрати в одному колі родину – буде саме на часі.
Планування
Прикрашання
Одяг
Музика
Подарунки
Фото
Важливі деталі