5 лют. 2025 13:04
605
Розробка дозволяє ефективно вести бій та зменшити ризики для особового складу
Українська компанія Frontline масштабує виготовлення роботизованої турелі для гранатомета Mk 19 «Буря». Серійне виробництво цього виду зброї знизить ризики для життя операторів, які налаштовуватимуть приціл дистанційно з укриття.
Про це пише Speka.media.
Оператори керують туреллю дистанційно за допомогою пульта або ноутбуку. Бійці налаштовують приціл у програмі зі вбудованим балістичним калькулятором. Турель оснащена системою гасіння віддачі та діє на відстані до 100 метрів.
«Буря» поміщає від 32 до 64 боєприпасів та може стріляти у різних режимах, зокрема в одиночному, чергою або програмованою чергою. Важить роботизована турель 47 кілограмів.
«Ми в Frontline віримо, що майбутнє війни — за роботизованими платформами. «Буря» є частиною концепції автономної передової, де бойові завдання виконують машини, а люди зберігають своє життя», — говорить гендиректор Frontline Євген Третяк.
Як повідомляють у компанії, дані з розвідувальних БпЛА розробники планують поєднати із системою прицілу турелі. Це допоможе передавати координати на ураження у live-режимі.
Нагадаємо, наземний безпілотник «Змій логістичний» допустили до використання у ЗСУ.