Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 25 лютого
+6
$   38.35
  41.56

6 лют. 2024 10:47

Останнє оновлення  
6 лют. 2024 10:47
Події
0

184

0

СБУ викрили агентурну мережу ФСБ, до якої входили співробітники спецслужб України

СБУ викрили агентурну мережу ФСБ, до якої входили співробітники спецслужб України

Фігуранти тримали зв’язок з одним і тим же куратором ‒ співробітником ФСБ, який наразі перебуває у тимчасово окупованому Криму.


Служба безпеки знешкодила потужну агентурну мережу військової контррозвідки ФСБ, яка діяла в Україні. До неї входили колишні та нинішні посадовці спецслужб України. Внаслідок спецоперації у різних регіонах затримали 5 учасників агентурної групи.

Про це повідомили в СБУ.

Серед затриманих – колишні посадовці Головного управління розвідки Міноборони та Служби зовнішньої розвідки України, а також співробітник обласного управління СБУ.

Зазначається, що фігуранти тримали зв’язок з одним і тим же куратором ‒ співробітником ФСБ, який наразі перебуває у тимчасово окупованому Криму. Завданням цієї агентурної мережі була передача агресору розвідданих про Сили оборони та стратегічно важливі енергооб’єкти України.

За матеріалами слідства, експосадовець зовнішньої розвідки був завербований ФСБ ще до повномасштабного вторгнення під час перебування на службі. З того часу він збирав інформацію про місця базування українських військових, а після 24 лютого 2022 року – і про канали переправлення іноземного озброєння в Україну.

СБУ викрили агентурну мережу ФСБ, до якої входили співробітники спецслужб України

Також російський агент передавав до ФСБ секретну інформацію про особливості роботи та системи охорони Рівненської та Хмельницької АЕС.

«Для максимальної конспірації фігурант не надсилав інформацію телефоном. Він передавав розвіддані до ФСБ через спільника, який виїжджав за кордон як волонтер та особисто звітував резиденту ворожої спецслужби. Особливо чутливу інформацію колишній розвідник передавав на флешці через контрабандистів з прикордонних районів України», – додають в СБУ.

Ще один російський агент, який раніше проходив службу в ГУР, «зливав» росіянам особисті дані українських захисників.

Інший фігурант, співробітник СБУ, розвідував для окупантів геолокації фортифікаційних споруд та інженерних загороджень поблизу берегової лінії Одещини.

За даними слідства, ФСБ вербувала учасників групи, використовуючи у тому числі погрози вбивства їх сімей. Крім того, за кожне виконане завдання зловмисники отримували кошти від РФ.

Наразі слідчі Служби безпеки вже повідомили п'ятьом учасникам російської агентурної мережі про підозру за ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Їм уже обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою.

Триває розслідування для притягнення до відповідальності всіх ворожих поплічників.

СБУ викрили агентурну мережу ФСБ, до якої входили співробітники спецслужб України - фото 2СБУ викрили агентурну мережу ФСБ, до якої входили співробітники спецслужб України - фото 3СБУ викрили агентурну мережу ФСБ, до якої входили співробітники спецслужб України - фото 4СБУ викрили агентурну мережу ФСБ, до якої входили співробітники спецслужб України - фото 5СБУ викрили агентурну мережу ФСБ, до якої входили співробітники спецслужб України - фото 6СБУ викрили агентурну мережу ФСБ, до якої входили співробітники спецслужб України - фото 7

title

СБУ знешкодила агентурну мережу фсб, до якої входили колишні та нинішні посадовці спецслужб України