Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 19 квітня
+21
$   41.4
  47.03

САП вимагає арештувати Насірова з альтернативою застави в 75 мільйонів

11 квіт. 2025 14:49

Події
0

221

0
САП вимагає арештувати Насірова з альтернативою застави в 75 мільйонів

Насірова звинувачують у зловживанні службовим становищем.


Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) вимагає змінити запобіжний захід для колишнього голови Державної фіскальної служби (ДФС) України, якого звинувачують у зловживанні службовим становищем, що призвело до важких наслідків. Прокуратура просить застосувати більш суворий захід – тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 75 млн грн.

Про це повідомила САП на своїй сторінці у Facebook.

САП зазначає, що колишній голова ДФС та керівник департаменту цього органу звинувачується у вчиненні злочину за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, що передбачає зловживання службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки.

За даними обвинувачення, у 2015-2016 роках обвинувачений, діючи в інтересах народного депутата VIII скликання, прийняв низку незаконних рішень щодо розстрочення податкових зобов'язань для кількох компаній, зокрема ТОВ «Фірма «Хас», ТОВ «Карпатнадраінвест» і ТОВ «Надра Геоцентр». Ці рішення були ухвалені без належного обґрунтування та законних підстав, що спричинило недоотримання понад 2 млрд грн до державного бюджету.

9 квітня обвинувачений не з'явився до суду, а його захисник подав клопотання про призупинення справи через мобілізацію підзахисного.

САП підкреслила, що справа знаходиться на фінальній стадії — стадії судових дебатів, після чого суд має винести вирок. Прокуратура застерігає, що мобілізація одного з обвинувачених може затягнути процес, що дозволить уникнути відповідальності.

Нещодавно стало відомо, що Насіров добровільно мобілізувався до лав Збройних сил України на час судових дебатів. За інформацією «Укрінформу», він отримав посаду сапера в інженерно-саперному відділенні 1 інженерно-саперного взводу, де його оклад складав 2640 гривень.

Проте після того, як його мобілізація стала обговорюваною в медіа, командир 101 окремої бригади охорони Генерального штабу скасував наказ про призов Насірова, визнавши його протиправним. Крім того, Військова служба правопорядку проводить розслідування щодо можливого перевищення повноважень у зв'язку з цим інцидентом.

Справа Романа Насірова

Насірова обвинувачують в отриманні понад 722 мільйонів гривень хабаря. За версією слідства, він мав забезпечити відшкодування ПДВ підконтрольним особам на суму понад 3,2 мільярда гривень. Хоча імена фігурантів не розголошуються, ЗМІ вказують, що йдеться про олігарха Олега Бахматюка, власника агрохолдингу UkrLandFarming.

У листопаді 2017 року Насірову вручили ще один обвинувальний акт за дозвіл на почергові виплати податкових боргів компаніям, пов'язаним з народним депутатом Олександром Онищенком, що спричинило збитки бюджету на суму два мільярди гривень.

У травні 2024 року Насіров вийшов з-під варти після внесення застави в розмірі 55 000 592 гривні, де він перебував з жовтня 2022 року.

Читайте також: Десятки фігурантів антикорупційних справ мобілізувалися до війська, – САП