20 листоп. 2023 14:42
68
Всі проєктні рішення узгоджуються з Генштабом та Державною службою надзвичайних ситуацій.
Український уряд та Генштаб ЗСУ ухвалили рішення про захист обʼєктів енергетичної інфраструктури. Наразі тривають роботи.
Про це повідомили у Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України.
Зазначається, що всі проєктні рішення узгоджуються з Генштабом та Державною службою надзвичайних ситуацій.
Перший рівень захисту — спорудження габіонів та біг-бегів. На сьогодні Агентство відновлення захищає 90 обʼєктів у 21 області від уламків дронів та ракет.
Габіони — це різновид огороджувальних конструкцій, виготовлених із міцної металевої сітки, наповненої камінням. Біг-бег — м’який контейнер, промислова тара, вироблена з гнучкого матеріалу і призначена для перевезення та зберігання різного роду вантажів і матеріалів, що мають сипучу консистенцію, такі, пісок.
Другий рівень – це захист від дронів та «Шахедів». Бетонні конструкції, що будуються навколо основної мережі «Укренерго», починаючи з березня цього року.
Захищають 22 підстанції, 63 автотрансформатори у 14 областях.
Третій рівень – захист від ракет. Захищають 22 підстанції від прямого влучання найпотужнішими ракетами у 14 областях.
20 листоп. 2023 09:48
67
Атомна генерація забезпечує понад 55% потреб країни в електроенергії.
Фахівці НАЕК «Енергоатом» завершили планові ремонти на останньому, 9-му атомному блоці вітчизняної АЕС. Відтепер на повну потужність працюють усі енергоблоки, розташовані на підконтрольній Україні території.
Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко у своєму телеграмі.
«Масштабну ремонтну кампанію на атомних станціях, яка тривала кілька місяців, завершено ще до початку зими. І це надзвичайно важливо, адже саме атомна генерація забезпечує понад 55% потреб країни в електроенергії. Це найбільш стійка та стабільна генерація, яка дала можливість вистояти нашій енергосистемі минулої зими. І впевнений: так буде і цього опалювального сезону», - зазначив Галущенко.
Міністр відзначив професійну роботу енергетиків, зокрема атомників, які працювали з випередженням графіків, аби встигнути провести ремонти та зробити усе необхідне, щоб блоки працювали і видавали електроенергію в мережу до завершення поточного ОЗП.
«Також фахівці «Енергоатому» спільно з нашими партнерами з компанії Westinghouse зробили все можливе, аби атомні блоки ВВЕР 440, на яких раніше використовували російське паливо, вже цього року працювали на паливі, виробленому на заводі компанії у Швеції. Отже, ми не тільки вчасно завершили ремонти, але й поставили крапку в монополії Росії на цьому сегменті ринку ядерного палива», - додав урядовець.