Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 03 грудня
+1
$   36.46
  39.66

20 листоп. 2023 14:42

Останнє оновлення  
20 листоп. 2023 14:42
Суспільство
0

68

0

Розповіли, які три рівні захисту створюють для енергетичних об’єктів України

Розповіли, які три рівні захисту створюють для енергетичних об’єктів України

Всі проєктні рішення узгоджуються з Генштабом та Державною службою надзвичайних ситуацій.


Український уряд та Генштаб ЗСУ ухвалили рішення про захист обʼєктів енергетичної інфраструктури. Наразі тривають роботи.

Про це повідомили у Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України.

Зазначається, що всі проєктні рішення узгоджуються з Генштабом та Державною службою надзвичайних ситуацій.

Перший рівень захисту — спорудження габіонів та біг-бегів. На сьогодні Агентство відновлення захищає 90 обʼєктів у 21 області від уламків дронів та ракет.

Габіони — це різновид огороджувальних конструкцій, виготовлених із міцної металевої сітки, наповненої камінням. Біг-бег — м’який контейнер, промислова тара, вироблена з гнучкого матеріалу і призначена для перевезення та зберігання різного роду вантажів і матеріалів, що мають сипучу консистенцію, такі, пісок.

Другий рівень – це захист від дронів та «Шахедів». Бетонні конструкції, що будуються навколо основної мережі «Укренерго», починаючи з березня цього року.

Захищають 22 підстанції, 63 автотрансформатори у 14 областях.

Третій рівень – захист від ракет. Захищають 22 підстанції від прямого влучання найпотужнішими ракетами у 14 областях.

20 листоп. 2023 09:48

Останнє оновлення  
20 листоп. 2023 09:48
Економіка
0

67

0
Завершили ремонт усіх 9 блоків на українських АЕС та під’єднали їх до енергосистеми

Атомна генерація забезпечує понад 55% потреб країни в електроенергії.


Фахівці НАЕК «Енергоатом» завершили планові ремонти на останньому, 9-му атомному блоці вітчизняної АЕС. Відтепер на повну потужність працюють усі енергоблоки, розташовані на підконтрольній Україні території.

Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко у своєму телеграмі.

«Масштабну ремонтну кампанію на атомних станціях, яка тривала кілька місяців, завершено ще до початку зими. І це надзвичайно важливо, адже саме атомна генерація забезпечує понад 55% потреб країни в електроенергії. Це найбільш стійка та стабільна генерація, яка дала можливість вистояти нашій енергосистемі минулої зими. І впевнений: так буде і цього опалювального сезону», - зазначив Галущенко.

Міністр відзначив професійну роботу енергетиків, зокрема атомників, які працювали з випередженням графіків, аби встигнути провести ремонти та зробити усе необхідне, щоб блоки працювали і видавали електроенергію в мережу до завершення поточного ОЗП.

«Також фахівці «Енергоатому» спільно з нашими партнерами з компанії Westinghouse зробили все можливе, аби атомні блоки ВВЕР 440, на яких раніше використовували російське паливо, вже цього року працювали на паливі, виробленому на заводі компанії у Швеції. Отже, ми не тільки вчасно завершили ремонти, але й поставили крапку в монополії Росії на цьому сегменті ринку ядерного палива», - додав урядовець.