5 груд. 2023 13:39
137
Росіяни контролюють більшу частину того, що залишилося від Мар'їнки на Донеччині.
Останніми тижнями сили РФ «поступово просуваються через руїни Мар’їнки» на Донеччині. Росія зараз, ймовірно, «контролює більшу частину забудованої території», йдеться в повідомленні розвідки Британії.
Як зазначається у зведенні, «українські сили, як і раніше, контролюють ділянки території на західній околиці міста».
Мар’їнка була прифронтовим містом з 2014 року, до російського вторгнення в Україну в ньому проживало 9000 осіб. Наразі місто зруйноване вщент, про що свідчать кадри зйомки з дронів, підкреслили у Міноборони Британії.
Нинішні російські операції проти Мар’їнки є частиною осіннього наступу окупантів, пріоритетом якого є розширення контролю над рештою території Донецької області.
«Відновлення дій Росії в Мар’їнці є частиною осіннього наступу Росії, пріоритетом якого є розширення контролю Росії над частинами Донецької області, що залишилися. Цілком ймовірно, що це все ще одна з основних військових цілей Кремля», – зазначають Міноборони Британії.
4 груд. 2023 12:38
150
Оборонне відомство не розкриває деталей щодо нової модифікації української ракети «Нептун»
Український оборонно-промисловий комплекс працює над далекобійною версією комплексу «Нептун».
Про це в інтерв’ю АрміяInform розповів заступник міністра оборони України генерал-лейтенант Іван Гаврилюк
Йдеться про розробку нової версії вітчизняної крилатої ракети.
Ще в квітні цього року представник українського оборонного відомства на умовах анонімності повідомив журналістам TheDrive, що конструктори працюють над модифікацією протикорабельної ракети «Нептун» для ураження наземних цілей. Ракета мала отримати нову систему наведення. Видання повідомляє, що нова ракета може запускатись з тієї ж пускової установки, що і раніше. Вона має максимальну дальність у 400 км і бойову частину масою у 350 кілограмів (150 кг у протикорабельної версії).
Чиновник заявив, що Україна розробила систему наведення по супутниковим сигналам GPS, яка направляє ракету до заздалегідь визначеної цілі. На фінальному відрізку польоту інфрачервона система самонаведення ракети шукає та захоплює ціль на основі попередньо завантаженого зображення.