Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пт, 09 травня
+10
$   41.55
  46.75

Росія за рік виготовляє понад 1400 «Іскандерів» та 500 крилатих ракет, – ЗМІ

9 трав. 2025 12:09

Технології та наука
0

122

0
Росія за рік виготовляє понад 1400 «Іскандерів» та 500 крилатих ракет, – ЗМІ

Поточний обсяг виробництва бронетехніки в РФ, ймовірно, вже досяг пікових значень у 2024 році.


Російська Федерація стрімко нарощує виробництво боєприпасів — за рік країна виготовляє понад 1400 балістичних ракет типу «Іскандер» та близько 500 крилатих ракет Х-101.

Такі дані оприлюднило видання The Economist з посиланням на аналітику лондонського Центру оборонних досліджень RUSI та оцінки української сторони.

Попри це, у публікації зазначається, що в інших секторах російської оборонної промисловості спостерігається нестабільність. Наприклад, з-поміж 1500–2000 танків і 3000 інших броньованих машин, які виготовляються щороку, лише 10–15% є повністю новими. Іншу техніку Росія відновлює зі складів ще радянського періоду, однак ці запаси можуть вичерпатися вже до 2026 року, якщо збережеться нинішній рівень втрат на фронті.

Згідно з даними аналітика Фонду Карнегі Дари Массікот, поточний обсяг виробництва бронетехніки в РФ, ймовірно, вже досяг пікових значень у 2024 році.

Серйозною проблемою для російської армії залишається нестача людського ресурсу. Хоча наразі РФ мобілізує приблизно 30 тисяч осіб щомісяця, у довгостроковій перспективі вона стикається з демографічними труднощами — населення старіє і зменшується.

Якість російських військ продовжує знижуватись через масштабні втрати у війні проти України. Представники західних розвідслужб стверджують, що з кінця 2024 року шпиталі в РФ працюють на межі своїх можливостей.

Крім того, економічна ситуація країни не дозволяє безмежно розширювати військову міць. Торік Росія витратила 6,7% свого ВВП на оборонні потреби. Прогнозується, що цьогоріч видатки ще зростуть, однак значна частина цих коштів не буде витрачена на закупівлю техніки. Фінансування включає компенсації для поранених, виплати родинам загиблих військових і зарплати контрактникам.

Ці дані наводяться у контексті аналізу ймовірної загрози нового наступу Росії вже за межами України, зокрема — на країни НАТО. Утім, як наголошують у The Economist, наразі немає чітких ознак підготовки Москви до такого кроку. Поки триває повномасштабна війна в Україні, РФ навряд чи зможе зібрати достатньо сухопутних сил для нової великої операції.

Разом з тим західні спецслужби намагаються спрогнозувати, скільки часу Росії потрібно буде на відновлення армії до потенційного нападу. За інформацією США, це може зайняти до 10 років. Норвезька розвідка оцінює термін від п’яти до десяти років, українська — п’ять-сім, а німецька — п’ять-вісім років.

Найоптимістичніші прогнози надходять з Естонії: їхні аналітики вважають, що Росія може відновити загрозу для НАТО за три-п’ять років. Проте точні строки залежатимуть від ходу війни в Україні, економічної ситуації в РФ та ефективності міжнародних санкцій.

Раніше ми писали, що Україна збільшила виробництво крилатих ракет у 8 разів