Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 15 квітня
+8
$   39.57
  42.16

4 трав. 2023 07:57

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Світ
0

67

0

Росія, ймовірно, інсценувала атаку на Кремль: ISW пояснив причину

Росія, ймовірно, інсценувала атаку на Кремль: ISW пояснив причину

Кремль може використати таку «атаку», щоб виправдати або скасування, або подальше обмеження святкування 9 травня


1869457810_173_0_2902_2047_1920x0_80_0_0_0f0d6080b5fd0a2430135f4c8ab8f577

РФ, ймовірно, самостійно організувала удар безпілотника по Кремлю 3 травня, щоб таким чином донести важливість ведення війни проти України до росіян і створити умови для ширшої соціальної мобілізації.

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни ISW.

Аналітики наводять декілька ознак, які вказують на те, що удари були цілеспрямовано організовані і проведені внутрішніми силами РФ.

«Російська влада нещодавно вжила заходи для посилення внутрішньої протиповітряної оборони, в тому числі в самій Москві. Тому вкрай малоймовірно, що два безпілотники змогли б прорватися крізь численні кола ППО і підірватися або бути збитими прямо над «серцем» Кремля таким чином, щоб можна було отримати ефектні кадри», – йдеться у звіті.

Знімки з геолокацією від січня 2023 року показують, що російська влада розміщує зенітні ракетні комплекси «Панцир» неподалік Москви, щоб створити кола ППО навколо міста, зауважили експерти.

Вони вважають, що удар, унаслідок якого такі засоби ППО уникли виявлення та знищення і змогли уразити таку важливу ціль, як Сенатський палац у Кремлі, став би значною скрутою для Росії.

Росія, ймовірно, інсценувала атаку на Кремль: ISW пояснив причину

«Негайна, послідовна та скоординована реакція Кремля на інцидент свідчить про те, що напад був внутрішньо підготовлений таким чином, що його передбачувані політичні наслідки переважували здивування», – підкреслили в ISW.

Крім того, аналітики звертають увагу, що Кремлю не вдалося своєчасно та послідовно дати інформаційну відповідь на інші військові приниження, включаючи втрату захоплених раніше Балаклії та Херсона у вересні та листопаді 2022 року.

«Швидкий та послідовний виклад офіційної російської версії ударів передбачає, що Росія інсценувала цей інцидент у безпосередній близькості від святкування Дня Перемоги 9 травня, щоб представити війну своєї внутрішньої аудиторії як щось екзистенційне», – йдеться в повідомленні.

Також Кремль може використати таку «атаку», щоб виправдати або скасування, або подальше обмеження святкування 9 травня, що, ймовірно, посилить інформаційну роботу, яка зображує війну проти України як пряму загрозу дотриманню Росією «шанованих історичних подій"», вважають фахівці.

Раніше в ISW оцінювали, що РФ вживає низку заходів, щоб представити свою загарбницьку війну проти України як екзистенційну для російської аудиторії та підготуватися до ширшої соціальної мобілізації.

 

3 трав. 2023 22:09

Останнє оновлення  
22 груд. 2023 12:57
Політика
0

37

0
"Ми не атакуємо ані Путіна, ані Москву" ‐ Володимир Зеленський

Зеленський висловив переконання, що російський лідер звинувачує Україну в цій буцімто атаці та спробі замаху на нього через те, що Росія не має жодних перемог на полі бою


6ad051934d726a350b58804eda0fd890_1683136373_extra_large.jpeg

Україна не займається атаками на Росію чи її президента, а захищає свою незалежність і територіальну цілісність.

Про це заявив президент Володимир Зеленський під час спілкування з представниками ЗМІ за результатами саміту Україна – Північна Європа у Гельсінкі.

Відповідаючи на запитання журналіста про нещодавній проліт БПЛА над Кремлем у Москві, Володимир Зеленський сказав: «Ми не атакуємо ані Путіна, ані Москву. Ми боремося на власній території, захищаємо свої села й міста».

Глава держави додав, що Україна відчуває дефіцит зброї для забезпечення своєї оборони, тому українська армія не використовує її деінде, крім поля бою.

«Ми не можемо використовувати будь-що і будь-де. Тому ми не атакували Путіна. Ми це залишимо трибуналу», – констатував він.

Володимир Зеленський висловив переконання, що російський лідер звинувачує Україну в цій буцімто атаці та спробі замаху на нього через те, що Росія не має жодних перемог на полі бою у розв’язаній нею війні в Україні. Тож подібні заяви російський керманич використовує, щоб виправдати продовження агресії.

«Він більше не може мотивувати своє суспільство й просто так відправляти на смерть військових. Він більше не може мотивувати свою державу. У нього немає перемог на полі бою. Друга армія світу програла. Вони неспроможні окупувати Україну. Вони отримали відсіч від нас. Тепер йому потрібно хоч якось мотивувати цих людей, щоб вони йшли вперед», – сказав глава Української держави.

«Вони програли цю війну – програли як держава, програли історично… Ось що відбувається. І тепер йому потрібно робити щось різке – то замахи, то дрони, то у нас були якісь гуси, які їх бомбардували… Тобто вони щодня вигадуватимуть ті чи інші кроки», – додав Володимир Зеленський.

Водночас президент зауважив: замість того, щоб вигадувати чергові провокації, російська влада може просто вивести війська з української території й таким чином подолати складну для себе ситуацію.

«Не треба нікого залякувати, не треба використовувати зброю – треба вийти з нашої території. Абсолютно всі, навіть держави поза НАТО чи поза Євросоюзом на різних континентах – усі визнають територіальну цілісність України. Тому вийти з нашої території – це було б рішення. Воно набагато простіше, ніж використання різних інформаційних чи будь-яких маніпуляцій», – наголосив глава держави.