2 лип. 2024 12:31
326
Ймовірно, РФ використає головування в Раді безпеки ООН для проєкції влади.
З 1 липня Росія розпочала своє місячне головування в Раді безпеки ООН та скликала своє перше засідання, аби затвердити порядок денний. Серед запланованого – атака на Севастополь.
Про це повідомляє пресслужба ООН.
Востаннє країна координувала роботу ключового департаменту глобальної організації у квітні 2023 року, що тоді викликало широке засудження через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
Під головуванням Росії планується обговорення шляхів «побудови більш справедливого і демократичного світового порядку та шляхів вирішення кризи на Близькому Сході», а також співпраця між ООН, Організацією Договору про колективну безпеку (ОДКБ), Співдружністю Незалежних Держав (СНД) і Шанхайської організації співробітництва (ШОС), які, які очікується, обговорять в середині липня.
До того ж постійні представники РФ при ООН Василь Небензя повідомив, що на наступному засіданні РБ ООН буде розглянуто «нещодавню атаку України на цивільну інфраструктуру в Севастополі з використанням тактичних ракет ATACMS, оснащених касетними боєголовками».
Водночас В ISW зазначають, що ймовірно, РФ використовуватиме головування як базу для проєкції влади в міжнародній системі, «як це було історично», заявив американський Інститут вивчення війни.
За словами аналітиків, попереднє головування в Раді безпеки ООН у квітні 2023 року Росія використала для розвитку кількох наративів щодо бажаного впливу в міжнародній системі. Аналітики також раніше заявляли, що Росія використовує своє право вето в Раді безпеки ООН як основу для проєкції влади.
«Кілька високопоставлених російських посадовців нещодавно розпочали інформаційні операції, спрямовані на те, щоб відвести відповідальність за добре задокументовані порушення Росією міжнародного права, вчинені в Україні, ймовірно, готуючи умови для майбутнього головування в Радбезі ООН», – йдеться у звіті, оприлюдненому в ніч на 2 липня.
Раніше ми писали, що Володимир Зеленський відреагував на засудження ООН щодо ударів по об’єктах у російському Татарстані. Він вважає, що партнери України мають підтримувати українські відповіді на атаки РФ.