27 лип. 2023 11:13
121
Росіяни розшукують Томоко Акане
Міністерство внутрішніх справ Росії оголосило в розшук суддю Міжнародного кримінального суду в Гаазі Томоко Акане, яка видала ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової.
За якою статтею її розшукують, не вказують, але в березні проти неї та інших суддів МКС Слідчий комітет РФ порушив кримінальні справи. Їм закидають «притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності» та «підготовку до нападу на представника іноземної держави».
17 березня Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Росії Володимира Путіна та уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової.
27 лип. 2023 07:53
136
Американські чиновники підтримували розслідування можливих воєнних злочинів, скоєних російською армією
Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден таємно розпорядився передати докази воєнних злочинів, скоєних російськими окупантами в Україні, до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.
Про це повідомляє The New York Times.
За даними видання, раніше Пентагон опирався цьому, оскільки військові чиновники побоювалися створення прецеденту переслідування американських військових.
«Зазначається, що американські спецслужби зібрали інформацію, включно з деталями про рішення російських чиновників навмисно завдати ударів по цивільній інфраструктурі в Україні та примусово депортувати тисячі українських дітей з окупованої території. Вони вже ділилися деякими з цих доказів з українськими прокурорами, але утримувалися від того, щоб ділитися цим із Гаагою», – йдеться у матеріалі.
З моменту початку війни в Україні, американські чиновники підтримували розслідування можливих воєнних злочинів, скоєних російською армією. У грудні 2022 року Конгрес пом'якшив обмеження, які раніше забороняли надавати суду допомогу в розслідуванні російських злочинів.
Проте внутрішні розбіжності між Міністерством юстиції, Державним департаментом і Пентагоном створювали перешкоди в розподілі розвідданих, що свідчать про дії російських чиновників. Попри підтримку з боку Міністерства юстиції та Державного департаменту, Пентагон продовжував виступати проти такого кроку.
Ситуація призвела до скликання засідання «комітету керівників» на рівні кабінету міністрів Радою національної безпеки 3 лютого для розв'язання цього питання. Проте міністр оборони Ллойд Остін продовжував заперечувати.
Поки офіційні зміни в політиці або видах наданої допомоги з боку Білого дому не оголошували, члени Конгресу були повідомлені про обговорення цієї проблеми у вівторок, 25 липня. Представник Ради національної безпеки відмовився коментувати ситуацію, і пресслужба Пентагону не відповіла на запит американських журналістів.
Поки достеменно не відомо, що саме спонукало американського президента до такого рішення.