Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
сб, 23 вересня
+24
$   36.57
  38.9

5 верес. 2023 11:13

Останнє оновлення  
5 верес. 2023 11:13
Світ
0

55

0

Росія на Кубі вербувала бойовиків на війну проти України

Росія на Кубі вербувала бойовиків на війну проти України

Міністерство закордонних справ країни стверджує, що всі спроби вербування кубинців було припинено, а стосовно організаторів схеми порушено кримінальні справи.


На Кубі виявили російську організацію, яка займалася незаконною діяльністю. Злочинці торгували людьми, яких потім використовували як найманців для участі у війні з Україною на боці Російської Федерації.

Про це повідомили в МЗС Куби.

Представники кубинського Міністерства закордонних справ підкреслили, що вони активно працюють над припиненням діяльності мережі торгівлі людьми, яка має своє коріння в Росії.

"Міністерство внутрішніх справ виявило і працює над нейтралізацією та ліквідацією мережі торгівлі людьми, яка діє з Росії, щоб включити кубинських громадян, які проживають там, і навіть деяких, які проживають на Кубі, у військові сили, що беруть участь у військових операціях в Україні", — ідеться в заяві кубинського зовнішньополітичного відомства.

Там також запевнили, що вони вжили всіх необхідних заходів для нейтралізації подібних спроб і що вже було розпочато кримінальні провадження проти осіб, причетних до цієї незаконної діяльності.

"Вороги Куби поширюють спотворену інформацію, мета якої — заплямувати імідж країни і представити її як співучасника цих дій, які ми рішуче відкидаємо", — наголосили в МЗС.

Там зазначили, що Куба не бере участі у війні в Україні. У відомстві пообіцяли діяти рішуче проти тих, хто на кубинській території "бере участь у будь-якій формі торгівлі людьми з метою найму або вербування, щоб громадяни Куби могли підняти зброю проти будь-якої країни".

 

4 верес. 2023 17:12

Останнє оновлення  
4 верес. 2023 17:12
Політика
0

72

0
В ООН не дійшли висновку, що в Україні відбувається геноцид

Комісія приїздила в Україну понад десять разів.


Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні знову не дійшла висновку, що в країні відбувається геноцид. Незалежна комісія ООН встановила численні воєнні злочини росіян — але не геноцид.

Так на запитання «Радіо Свобода» відповів голова комісії Ерік Мьосе.

За його словами, комісія не має достатніх наявних доказів: «Ви пам’ятаєте, що це питання умислу, умислу злочинців. Має бути «потреба» знищити певну групу. І таке знищення, відповідно до Конвенції, має бути фізичним чи біологічним». Розслідування в Україні продовжуватимуть.

Водночас Ерік Мьосе наголосив, що комісія виявила велику кількість воєнних злочинів. Щодо двох тем — тортур і атак по енергетичній інфраструктурі України — «є ознаки того, що це може бути злочином проти людяності».

Наразі Комісія приїздила в Україну понад десять разів. Цього разу вона була в Умані й відвідала житловий багатоповерховий будинок, який Росія обстріляла у квітні (загинули 24 людини).

Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні — це орган, який Рада з прав людини ООН уповноважила розслідувати всі ймовірні порушення та утиски прав людини і порушення міжнародного гуманітарного права, а також пов’язані з ними злочини в контексті війни. Мета комісії — встановити факти, обставини та першопричини будь-яких таких порушень, а також зібрати докази для будь-яких майбутніх судових проваджень.