Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
ср, 05 лютого
--1
$   41.66
  43.41

Росія може напасти на Естонію. Нарва стане містом початку Третьої світової?

26 груд. 2024 13:22

Світ
0

1409

0
Росія може напасти на Естонію. Нарва стане містом початку Третьої світової?

Видання зазначає, що Естонія боїться того, що відбудеться після завершення чи призупиннення війни в Україні.


Прикордонне естонське місто Нарва може стати місцем початку Третьої світової війни. Таке припущення опублікувало видання Politico.

Нарва систематично страждає від постійних провокацій з боку Москви — глушіння супутникової навігації, викрадення прикордонних демаркаційних буїв, пропаганда, спостережні дрони та багато іншого.

«Ми не маємо наміру розпочинати Третю світову війну, але ми бачимо постійні спроби спровокувати нас», — сказав Егерт Беліцев, генеральний директор Управління поліції та прикордонної охорони Естонії.

Близько чверті 1,4-мільйонного населення Естонії є етнічними росіянами. Більшість із них мають естонське громадянство та відчувають тісні зв’язки з Естонією. Але, американське видання зазначає, що Кремль вміє використовувати етнічні відмінності, щоб претендувати на особливу роль у захисті російської діаспори. Це було зроблено в Грузії та Молдові, і це стало приводом для її вторгнення в Україну.

Занепокоєння полягає в тому, що Кремль може розіграти ту саму карту і спробувати захопити східну Естонію з її великим населенням етнічних росіян, а потім змусити НАТО почати глобальну війну у відповідь. Відсутність реакції покаже, що стаття 5 НАТО щодо спільної оборони є безглуздою.

Президент Росії Володимир Путін навіть припустив у 2022 році, незабаром після того, як Москва почала тотальну війну проти України, що Нарва історично є частиною Росії.

Нарва, третє за величиною місто Естонії, ближче до Санкт-Петербурга, ніж до Таллінна. З приблизно 56 000 жителів 96 відсотків розмовляють російською, а третина має російський паспорт.

Описуючи місто як «кінець вільного світу», Беліцев, етнічний естонець, не думає, що союзники Естонії по НАТО готові до того, що тут може статися.

Близько 900 британських солдатів дислокуються в країні в складі багатонаціональних сил НАТО на авіабазі на захід від Таллінна; Франція також має там війська. Британський уряд пообіцяв залишити свою 4-ту бригадну бойову групу в режимі очікування для швидкого розгортання. НАТО створила бойові групи в більшості східних країн-членів і планує розширити ці групи в Латвії та Литві. Вона не взяла на себе це зобов'язання в Естонії через нестачу британської армії, яка має лише дві бронетанкові бригади.

Якби Росія завдала удару, навряд чи сили НАТО, доповнені активними військовослужбовцями Естонії, мали б достатньо вогневої потужності, щоб відбити наступ.

Більше того, нещодавній візит бельгійської делегації був зосереджений на тому, як евакуювати своїх громадян, нехтуючи серйозним обговоренням того, як війська можна швидко направити для захисту Балтії, сказав Бєліцев.

Для Таллінна питання про те, що робити зі своїм великим східним сусідом, є екзистенційним.

Найменша країна Балтії вже витрачає на оборону 3,4 відсотка свого ВВП і планує підвищити ці показники до 3,7 відсотка наступного року, набагато випереджаючи більші країни ЄС.

Страх у Таллінні – це те, що відбудеться після завершення війни в Україні, і якщо Росія використає будь-яку паузу в боях, щоб напасти на вразливу країну НАТО.

Ця загроза робить охорону кордону ще важливішою.

Естонія має довгий і гіркий досвід перебування російською колонією. Вона відновила свою незалежність лише в 1991 році, коли Радянський Союз розпався, і з того часу поспішила зміцнити зв’язки з ЄС і НАТО.