4 січ. 2024 16:17
164
Поставки можуть відбутись вже цієї весни.
Росія планує придбати балістичні ракети малої дальності в Ірану. Поставка озброєння може відбутися вже цієї весни.
Про це пише The Wall Street Journal, посилаючись на дані американських посадовців.
«США стурбовані тим, що переговори про придбання Росією балістичних ракет малої дальності в Ірану «активно просуваються».
Поставити іранські ракети можуть вже цієї весни, але офіційні особи Сполучених Штатів не вважають, що угода наразі завершена», – кажуть співрозмовники видання.
Посадовці США заявили, що бажання Москви придбати іранські ракети стало очевидним ще в середині грудня 2023 року. Саме тоді російська делегація відвідала іранський полігон, щоб ознайомитися із балістичними ракетами і пов'язаним з ними обладнанням. Ракети росіянам представили Повітряно-космічні сили Корпусу вартових ісламської революції Ірану (КВІР), в тому числі ракети малої дальності Ababil.
Цей візит відбувся одразу після вересневої поїздки міністра оборони Росії – Шойгу до штаб-квартири Повітряно-космічних сил КВІР в Тегерані. Як кажуть американські посадовці, під час цього візиту Шойгу оглянув виставку ракет Ababil та інших ракетних систем.
Посадовці США зауважили, що іранські ракети стануть доповненням до нещодавніх придбань Росії, яка почала отримувати пускові установки балістичних ракет і кілька десятків балістичних ракет з Північної Кореї.
9 жовт. 2023 09:52
118
Ізраїль звинуватив Іран, заявивши, що він стоїть за нападами, хоча й опосередковано.
За словами високопоставлених членів ХАМАСу та Хезболли, представники служби безпеки Ірану допомогли спланувати раптову атаку ХАМАС на Ізраїль і дали зелене світло для нападу на зустрічі в Бейруті минулого понеділка.
Про це пише The Wall Street Journal.
Офіцери Корпусу вартових Ісламської революції Ірану працювали з ХАМАС із серпня, щоб розробити повітряний, наземний та морський план вторгнення.
Деталі операції були уточнені під час кількох зустрічей у Бейруті, в яких взяли участь офіцери КВІР і представники чотирьох підтримуваних Іраном угруповань бойовиків, у тому числі ХАМАС , який утримує владу в Газі, і Хезболла, шиїтське бойове угруповання та політична фракція в Лівані.
Представники США кажуть, що не бачили доказів причетності Тегерана. В інтерв’ю CNN, яке вийшло в ефір у неділю, держсекретар Ентоні Блінкен сказав: "Ми ще не бачили доказів того, що Іран керував цією конкретною атакою або стояв за нею, але це, безумовно, довгий зв’язок".
"На даний момент у нас немає жодної інформації, щоб підтвердити цю інформацію", — сказав американський офіційний представник цих зустрічей.
Однак європейський чиновник і радник сирійського уряду надав таку саму інформацію про участь Ірану в підготовці нападу, як і високопоставлені члени ХАМАС і Хезболла.
Іранська делегація в ООН у Нью-Йорку не відповіла на запит про коментар. Верховний лідер Ірану, Аятолла Алі Хаменеї , високо оцінив напади, заявивши в дописі на X, раніше відомому як Twitter, що "сіоністський режим буде знищено руками палестинського народу та сил Опору в усьому регіоні".
Пряма роль Ірану вивела б із тіні тривалий конфлікт Тегерана з Ізраїлем, підвищивши ризик ширшого конфлікту на Близькому Сході. Високопоставлені ізраїльські служби безпеки пообіцяли завдати удару по керівництву Ірану, якщо Тегеран буде визнано відповідальним за вбивство ізраїльтян.
Більш широкий план КВІР полягає в тому, щоб створити багатофронтову загрозу, яка може задушити Ізраїль з усіх боків — "Хезболла" та Народний фронт звільнення Палестини на півночі та Палестинський ісламський джихад і ХАМАС у Газі та на Західному березі.
Ізраїль звинуватив Іран, заявивши, що він стоїть за нападами, хоча й опосередковано.
Здатність палестинських і ліванських збройних формувань координувати дії з Іраном буде перевірена в найближчі дні.