Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
нд, 05 січня
--5
$   42.09
  43.33

Росія має найбільший у світі арсенал хімічної зброї. Путін може її використати – експерти

5 трав. 2022 13:46

Світ
0

45

0
Росія має найбільший у світі арсенал хімічної зброї. Путін може її використати – експерти


Росія має найбільший у світі арсенал хімічної зброї. Путін може її використати – експерти

Поки що немає вагомих доказів того, що на театрі військових дій в Україні чи поруч було розгорнуто хімічну зброю росії. Але загроза її застосування володимиром путіним є реальною, оскільки російський президент давно демонструє готовність ігнорувати міжнародну заборону на хімзброю.

Про це пише The New York Times із посиланням на експертів, передає «Слово і діло».

За словами аналітиків, такі загрози допомагають путіну створити атмосферу залякування, яка може дати росії перевагу на полі бою без жодного пострілу.

«Він уже лякає людей», – сказала експерт Центру досліджень у галузі нерозповсюдження ім. Джеймса Мартіна Ханна Нотте.

Видання нагадує, що після закінчення холодної війни було підписано Конвенцію з хімічної зброї, яка оголосила поза законом її розробку, виробництво, накопичення та застосування.

Росія після підписання конвенції в 1993 році заявила, що має більше 40 тисяч тонн хімічної зброї — найбільший у світі такий арсенал.

Серед запасів був гірчичний газ, а також різні нервово-паралітичні отруйні речовини.

Незважаючи на те, що москва після холодної війни ніколи не проводила хімічних військових навчань, деякі експерти вважають, що путін не відмовився від ідеї застосовувати його.

Найпохмуріша історія із застосуванням хімічної зброї кремлем припала на Сирію: у серпні 2013 року сили диктатора Асада неподалік Дамаска використовували проти людей отруйні речовини, внаслідок чого загинуло понад 1400 людей.

Хоча експерти вважали, що таке явне порушення міжнародного права спровокує військове втручання Заходу, криза закінчилася, коли росія запропонувала Сирії поставити свій хімічний арсенал під міжнародний контроль та врешті-решт знищити смертоносну зброю.

Росія також використовувала хімічну зброю і поза полем бою. Зокрема, для отруєння Сергія Скрипаля та Олексія Навального.

Це свідчить про те, кажуть експерти, що путін зберіг принаймні частину свого великого арсеналу. Що гірше, аналітики розглядали інцидент зі Скрипалем як свідчення того, що російський президент готовий застосовувати хімзброю за кордоном.

В Україні, попереджають західні офіційні особи, росія зараз використовує відточений у Сирії сценарій дезінформації, щоб звинуватити Київ у підготовці хімічної атаки. Крім того, кремль призначив колишнього сирійського командувача генерала Дворнікова керувати війною в Україні.

Найбільше питання, на думку експертів, полягає в тому, як Захід відреагував би у разі великої хімічної атаки на Україну. На відміну від випадку з ядерною зброєю, коли деякі країни мають можливість відповісти росії тим самим, Захід відмовився від використання смертоносних отрут.