Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа

Національна мережа незалежних медіа
Національна мережа незалежних медіа
пн, 20 травня
+21
$   39.67
  43.08

12 січ. 2024 16:16

Останнє оновлення  
12 січ. 2024 16:16
Суспільство
0

106

0

Росія хоче створити базу ВМС на окупованій території Грузії – Буданов

Росія хоче створити базу ВМС на окупованій території Грузії – Буданов

За словами начальника ГУР, окупантам довелося перекидати флот через регулярні українські атаки.


Росія хоче створити базу ВМС на окупованій території Грузії – Буданов

Країна-терорист Росія намагається створити військово-морську базу в Очамчире на окупованій території Грузії (Абхазія – ред.) через регулярні українські атаки на військовий флот РФ.

Про це повідомив начальник ГУР Кирило Буданов в інтерв'ю виданню Le Monde.

«Ми регулярно атакуємо військовий флот і портові споруди противника, тож росіянам поспіхом довелося перекидати все на південний схід. Вони намагаються створити військово-морську базу в Очамчире на окупованій території Грузії», – сказав він.

Буданов наголосив, що північна частина Чорного моря разом із газовидобувними платформами перебувають під контролем України.

«Морські експортні коридори, які дуже важливі для нашої економіки, знову функціонують, навіть попри ризики через війну», – підкреслив він.

12 січ. 2024 10:08

Останнє оновлення  
12 січ. 2024 10:08
Політика
0

305

0
Буданов: «Усі думали, що у Москви сильна армія, але слабка економіка. Виявилось, що навпаки»

Буданов розповів, що Росія нарощує виробництво снарядів. 


Керівник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов розповів про нинішнє становище Москви та фактори, які можуть переламати ситуацію на полі бою.

Про це розвідник розказав у інтерв’ю виданню Le Monde.

Основні тези головного розвідника

 • Ракетні удари з боку РФ спричинені бажанням агресора оголосити 2023 рік «переможним». Реальних воєнних успіхів у росіян не було.
 • Утім у російських ракет є низка недоліків. Вони часто промахуються. Ми негайно ж відправили їм нашу відповідь. Ціллю були їхні військові об’єкти.
 • Якщо порівнювати з попередніми роками, то з кінця літа 2023 року спостерігаємо збільшення кількості виготовлених Росією боєприпасів. Водночас відзначаємо зниження якості цих снарядів.
 • Інтенсивне застосування безпілотників з обох боків зумовило неможливість проведення як російських, так і українських наступальних операцій. Ще один фактор ― щільність мінних полів, якої не було з часів Другої світової війни.
 • Ми знаємо рішення для безпілотників ― це електронні засоби протидії. Для мін необхідне спеціалізоване обладнання.
 • Північна частина Чорного моря перебуває під контролем України, як і газовидобувні платформи. Морські експортні коридори, які дуже важливі для нашої економіки, знову функціонують, навіть попри ризики.
 • Ми регулярно атакуємо військовий флот і портові споруди противника, тож росіянам поспіхом довелось перекидати все на південний схід. Вони намагаються створити військово-морську базу в Очамчире на окупованій території Грузії.
 • У 2023 році відбулись перші українські висадки на територію тимчасово окупованого Криму, хоча дехто вважав їх неможливими. Це дає надію ― особливо українцям на півострові, які уже 10 років живуть під російською окупацією, і багато хто з них уже почав опускати руки.
 • Усі думали, що у Москви сильна армія, але слабка економіка. Виявилось, що навпаки. Армія слабка.
 • Економіка [Росії] може бути слабкою, але країна аж ніяк не голодує. З такими темпами вона може протриматись доволі довго.
 • Нинішніх західних санкцій недостатньо. Вони повинні були б зачепити основні сектори економіки РФ: енергетику, металургію і фінансову систему загалом.
 • Потрібно більше снарядів і артилерійських систем. Йдеться не лише про сучасні технології. Нас цікавить усе, включно зі старими системами, які вже не використовуються. Питання кількості ― важливе.
 • Тим, хто за кордоном вважає, що «втомився» від України, доведеться піклуватись про московитів, коли вони прийдуть займати їхні власні території.
 • Держава-агресор Росія веде війну не лише проти України. Вона веде війну проти НАТО, про що з самого початку твердить їхня пропаганда.