19 груд. 2023 13:59
193
Птаха винесли у сад і випустили на волю.
Американська сім’я з Кентуккі отримала на Різдво незвичайний "подарунок" – у різдвяній ялинці виявили совеня, яке жило між гілок.
Пташеня залишалося непоміченим протягом чотирьох днів, повідомляє Sky News.
Сову в ялинці знайшов чистильник килимів Боб Хейз.
Працюючи в будинку, чоловік помітив, що гілки дерева ворушаться, і так знайшов птаха.
Птаха винесли у сад і випустили на волю.
You’ve heard of a partridge in a pear tree, but how about an owl in a Christmas tree? 👀🦉
— Sky News (@SkyNews) December 16, 2023
The feathered intruder had spent four days hiding in the White family’s Christmas tree before being discovered and released safely in the garden.https://t.co/eP4WxbmMJG pic.twitter.com/S6N7FOqvqM
14 груд. 2023 13:16
697
Як зустріти Новий рік, щоб не мати проблем - поради від Україна.info.
Через два тижні матимемо Новий рік 2024. Великомасштабна війна в Україні внесла свої корективи у традиції його святкування. Не всі населені пункти мають ялинки на центральних площах, та й час не для гучних веселощів. Тим паче діє кілька законодавчих обмежень, які, зокрема, стосуються комендантської години у нічний час і використання феєрверків.
У листопаді набув чинності закон, що забороняє використовувати салюти і петарди. Поки на українську землю не прийшла масштабна війна, такі піротехнічні засоби допомагали створювати веселу атмосферу. Їх запускали як спеціальні компанії, що на цьому спеціалізуються, так і звичайні громадяни просто біля свого будинку.
Зазначимо, що ще з 2014 року чимало міст говорили про заборону використання феєрверків, однак до 2022 це були, радше, рекомендації, а не заборони.
За порушення норм законодавства передбачена адміністративна відповідальність.
У Кодексі України про адміністративні правопорушення є стаття, яка регулює вимоги щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші у громадських місцях та населених пунктах. Хоча новорічна ніч завжди пов’язана із веселощами, гучною музикою та розвагами, але потрібно тримати все в межах норми. Пам’ятайте, якщо ви живете у квартирі чи навіть в приватному будинку, то гучне застілля може заважати вашим сусідам. А серед них трапляються і сім’ї з маленькими дітьми, і літні люди.
Тому, якщо не хочете конфліктів у Новий рік, то старайтеся не шуміти з 22 до 8 години. Порушення норм може тягнути за собою адміністративну відповідальність.
Під час воєнного стану на території України діє комендантська година, яку не можна порушувати навіть у свята. Новий рік 2024 – не виняток. Тривалість комендантської години у населених пунктах різна, на це впливає географія розташування міста чи села відносно лінії фронту або прикордонної території.
Наприклад, у Харкові комендантська година діє із 23 до 5 години. У Львові, Рівному, Тернополі, Чернівцях – комендантська година розпочинається о півночі і триває до 4-5 години ранку. У Києві та Одесі – із 00:00 до 05:00. За повідомленнями місцевої влади, змін у новорічну ніч не буде.
Ворог підступний, тому у новорічну ніч теж не варто розслаблятися. І якщо після кількох келехів шампанського ви почули вибухи в небі, то, як би ви не пишалися роботою нашої ППО, не варто її знімати та поширювати у соцмережах. По-перше, це допоможе росіянам, по-друге, ви нестимете кримінальну відповідальність.
Якщо ви святкуєте Новий рік у родинному колі, то приготуйте речі, які вам знадобляться для того, щоб пройти в укриття. А також зарядіть павербанки і ліхтарі. У росіян для ракетних обстрілів немає свят і вихідних.